۵ بهمن ۱۳۹۵،‏ ۱۸:۵۳
کد خبر: 82400458
۰ نفر
وزیر امور خارجه كویت: شریك ایران در منطقه هستیم

تهران - ایرنا - معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه كویت عصر سه شنبه بر سیاست كشورش برای تعامل و گفت وگو با جمهوری اسلامی ایران تاكید كرد و افزود: ما شریك ایران در منطقه هستیم.

به گزارش ایرنا، شیخ صباح الخالد كه قرار است فردا /چهارشنبه/ به تهران سفر كند، عصر امروز در كنفرانس خبری مشترك با ینس اشتولتنبرگ دبیر كل سازمان ناتو كه در كویت برگزار شد، گفت : در سفر به تهران پیام كتبی را از شیخ صباح الاحمد امیر كویت به دكتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران تسلیم خواهم كرد .
وی افزود: این پیام در زمینه چارچوب و محور گفت وگو میان شورای همكاری خلیج فارس و جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و باید بر اساس و مبنای قوانین بین المللی باشد .
وزیر خارجه كویت گفت: ایران و كشورهای شورای همكاری شركای یكدیگر در منطقه هستند و از ظرفیت های فراوانی برای تقویت مناسبات برخوردار می باشند و همچنین مصالح مشتركی با یكدیگر دارند .
وی افزود: گفت وگو و تعامل مشترك سود مشتركی برای تهران و شورای همكاری خلیج فارس خواهد داشت .
پیش از این خالد جارالله معاون وزیر خارجه كویت با تایید این خبر اعلام كرد كه صباح الخالد در سفر به تهران رایزنی هایی را با مقامات ایرانی در زمینه روابط تهران با شورای همكاری خلیج فارس و تحولات منطقه انجام می دهد.
همچنین به گفته «علی الدقباسی» رییس كمیسیون روابط خارجی مجلس امت كویت سفر
«شیخ صباح الخالد» اقدامی در جهت زمینه سازی برای آغاز گفت و گوهای مشترك میان ایران و شورای همكاری خلیج فارس خواهد بود.
خاورم*320**1144*انتشار دهنده: علیرضا جباری