ادای احترام آتشنشانان تركیه به شهدای پلاسكو

آنكارا– ایرنا- رئیس و اعضای انجمن دفاع از حقوق آتش نشانان تركیه به منظور عرض تسلیت به خانواده های آتش نشان های شهید در حادثه فروریختن ساختمان پلاسكو، روز دوشنبه در محل سفارت حضور یافته و نسبت به همكاران خود ادای احترام كردند.

به گزارش ایرنا، هیات آتش نشانان تركیه با «محمد ابراهیم طاهریان» سفیر جمهوری اسلامی ایران دیدار و مراتب همدردی و همبستگی خود را با آتش نشان های كشورمان اعلام كردند.
در این دیدار آتش نشان ها پس از عرض تسلیت و تشكر از این كه سفیر ایران آنها را به حضور پذیرفت، آیاتی از سوره یاسین را تلاوت كرده و به روح شهدای آتش نشانی به ویژه آتش نشانان شهید شده در حادثه فروریختن ساختمان پلاسكو فاتحه فرستادند.
رئیس انجمن دفاع از حقوق آتش نشانان تركیه گفت: ما به منظور عرض تسلیت و ابراز همدردی به دلیل حادثه وخیم و ناگوار فروریختن یك ساختمان قدیمی در تهران به اینجا آمدیم. نام تشكلی كه برای جلوگیری از وقوع این نتایج ناگوار، تدابیر لازم قبل از وقوع آفت را اتخاذ كرده، در حین آفت به شكل موثر، سریع و كنترل شده مداخله كرده و بعد از آن نیز به منظور جلوگیری از تكرار این حوادث در آینده، تحقیقات لازم در مورد علل آن را انجام می دهد، آتش نشانی است.
وی گفت: حادثه غم انگیز 19 ژانویه 2017 نشان داد این شغل علاوه بر خود فرد، تا چه اندازه برای خانواده اش نیز مهم و دشوار است و متاسفانه تعدادی از همكاران ما در نتیجه فرو ریختن ساختمان چندین طبقه، جان خود را از دست دادند.
همانگونه كه تمامی مسلمانان برادر هستند، تمامی آتش نشان ها نیز برادرند و هدف مشترك همه آنها، كمك به انسان ها است. رسول اكرم (ص) در یك حدیث شریف فرمودند، خیرترین انسان ها، آنهایی هستند كه به دیگران فایده می رسانند.
رئیس انجمن آتش نشانان تركیه ادامه داد: ما به عنوان اعضای انجمن دفاع از حقوق آتش نشانان، در نزد سفارت محترم ایران، با دولت، ملت و خانواده های آتش نشان ها ابراز همدردی كرده و برای همكاران مان كه جان خود را سپر كردند و چند تن از شهروندان ایرانی كه در این حادثه جان باختند، از خداوند متعال رحمت و مغفرت می طلبیم.
طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در تركیه نیز ضمن تشكر از حضور اعضای انجمن دفاع از حقوق آتش نشانان تركیه و ابراز همدردی آنها، یادآورشد در ایران ماموران آتش نشانی كه در حین ایفای وظیفه خود كشته شوند، به عنوان شهید محسوب شده اند .
وی همچنین از ابراز همدردی و پیام های تسلیت رئیس جمهوری، نخست وزیر، وزیر خارجه و شماری از نمایندگان مجلس تركیه تقدیر كرد.
خاورم/2011**1010
انتشار دهنده:حسن معظمی

سرخط اخبار جهان