توليد 50 هزار درختچه مقاوم به كم آبي در اروميه

اروميه- ايرنا- مديرعامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري اروميه گفت: 50 هزار درخت و درختچه مقاوم به كم آبي براي كاشت در پارك هاي اين شهر توليد شد.

علي شايگان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به كاشت اين درخچه ها در سال آينده افزود: كاهش هزينه مصرف بهينه آب مقابله با ريزگردها و آلودگي هوا در سطح شهر اروميه از اهداف اين سازمان در توليد و گلداني كردن درختان و درختچه هاي مقاوم به كم آبي است.
وي اضافه كرد: درختان و درختچه هاي زينتي نقش جدي در زيبايي چهره شهر دارند و كاشت درختان يكي از نيازهاي ضروري و پديده هاي مطلوب زندگي شهرنشيني است.
وي اظهار كرد: توسعه روزافزون شهري و زندگي شهرنشيني آثار نامطلوبي در حيات شهروندان دارد و با توسعه فضاهاي سبز شهر اروميه درصدد كاهش اثرات اين عوامل نامطلوب هستيم.
مديرعامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري اروميه گفت: همچنين با توجه به نزديك شدن فصل بهار و اهميت وجود گل هاي فصلي براي زيبا سازي مناظر شهري و ايجاد روحيه نشاط و شادابي در بين شهروندان اين سازمان اقدام به پرورش سه ميليون گل فصلي بهاري و دايمي براي كاشت در معابر، ميادين و بوستان هاي سطح شهر كرده است.
شايگان افزود: گل هاي كاشته شده از نوع لاله، لاله واژگون، شب بو، بنفشه، ميناي چمني، ميموني، مارگريت، قرنفل وميخك است.
وي اضافه كرد: اولويت كاري ما علاوه بر استفاده از بذوراصلاح شده، استفاده از بذور توليدي خود سازمان است تا هزينه هاي مربوط به خريد و كاشت بوته هاي گل تا اندازه زيادي كاهش يابد.
به گزارش ايرنا، شهر اروميه با 700 هزار نفر جمعيت، 10 هزار هكتار مساحت دارد و سرانه فضاي سبز در اروميه براي هر نفر 10 مترمربع است.
8137/3072 ** خبرنگار: سيده فاطمه سجادي ** انتشاردهنده: عليرضا فولادي