دفتر صدور روادید الكترونیكی در فرودگاه بین المللی ارومیه گشایش یافت

ارومیه - ایرنا- معاون كنسولی و امور مجلس وزیر امورخارجه گفت: با گشایش دفتر الكترونیكی صدور روادید در ارومیه، شهروندان كشورهای مختلف می توانند در این فرودگاه در مدت پنج دقیقه روادید دریافت كنند.

حسن قشقاوی شامگاه یكشنبه در آئین افتتاح این دفتر با بیان اینكه آذربایجان غربی بستری مناسب برای توسعه صنعت توریسم درمانی دارد، افزود: راه اندازی دفتر صدور روادید الكترونیكی زیرساختی مناسب برای توسعه این بخش است.
وی ادامه داد: ارومیه چهارمین شهر كشور است كه در فرودگاه آن دفتر الكترونیكی صدور روادید افتتاح می شود.
قشقاوی گفت: اتباع 180 كشور به جز 10 آمریكا، انگلیس، كانادا، اردن، سومالی، كلمبیا، افغانستان، پاكستان، بنگلادش و هندوستان می توانند بدون روادید به ارومیه سفر و در فرودگاه این شهر روادید دریافت كنند.
معاون كنسولی و امور مجلس وزیر امور خارجه ابراز امیدواری كرد با راه اندازی پروازهای مسیر عراق به ارومیه، روادید اتباع عراقی نیز در ارومیه صادر شود.
مدیركل فرودگاه های آذربایجان غربی نیز گفت: افتتاح این دفتر فرصت خوبی برای توسعه پروازهای خارجی فراهم می كند و مهمتر از آن موجب حضور بازرگانان، سرمایه گذاران و گردشگران خارجی در استان می شود.
كمال پرهیزگار به افزایش تقاضای روادید از سوی اتباع عراقی اشاره كرد و افزود: با افتتاح دفتر صدور روادید الكترونیكی به زودی روادید برای اتباع این كشور صادر می شود.
وی از افزایش 28 درصدی پروازها از فرودگاه ارومیه در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اظهار كرد: امیدواریم این روند افزایشی در ماه های باقیمانده امسال و سال های آینده نیز ادامه یابد.
پیش از این، روادید فرودگاهی در فرودگاه های امام خمینی (ره) و مهرآباد تهران، مشهد، شیراز و تبریز صادر می شد و ارومیه نیز در این جمع قرار گرفت.
روادید فرودگاهی تنها با هدف تسهیل روند جهانگردی اتباع كشورهای مختلف كه گذرنامه های عادی دارند، صادر می شود.
8135/3072 ** خبرنگار: شهین غریب بیدادرس** انتشار دهنده: علیرضا فولادی