ربیعی: بیمه بیكاری برای كارگران بیكار شده پلاسكو برقرار می شود

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: همه كارگرانی كه در ساختمان تجاری پلاسكو (تهران) به دنبال آتش سوزی كار خود را از دست داده اند از صبح فردا(یكشنبه) می توانند به اداره های كار مراجعه و نسبت به مقرری بیمه بیكاری اقدام كنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی ربیعی امروز(شنبه) در بازدیدی كه به همراه رییس جمهوری از محل این حادثه داشت، افزود: وام ارزان قیمت برای كسانی كه این كارگران را جذب كار كنند در نظر گرفته شده است.
وی یادآورشد: كارگران بیكار شده ساختمان پلاسكو از فردا (یكشنبه) می توانند برای دریافت بیمه بیكاری به اداره های كار مراجعه كنند.
ربیعی اضافه كرد: براساس گفت وگوهای انجام شده با استاندار تهران، قرار است محل موقتی را در تهران واحدهایی كه در ساختمان پلاسكو فعالیت داشتند، آماده كنیم تا یك مركز تولید موقت ایجاد شود.
به گفته وزیر كار، برای دایر شدن محل موقت واحدهای تولیدی فعال در ساختمان پلاسكو، مذاكره با صندوق كارآفرینی امید صورت گرفته تا وام ارزان قیمت در اختیار واحدهای یادشده قرار گیرد.
ربیعی افزود: سازمان تامین اجتماعی هزینه تكمیل درمان آتش نشانان را متقبل و مستمری شهدا از امروز بدون تشریفات اداری برقرار می شود.
به گزارش ایرنا، روز پنجشنبه سی ام دیماه، ساختمان تجاری 17 طبقه پلاسكو واقع در خیابان جمهوری چهارراه استامبول به دنبال حریق فرو ریخت و نزدیك به 600 واحد تولید پوشاك از بین رفت. به دنبال این حادثه بیش از سه هزار نفر كار خود را از دست دادند.
اقتصام**9123**1559 **خبرنگار: زهره دریغ گفتار** انتشار دهنده: حسین عضدی فسا

سرخط اخبار اقتصاد