78 مصدوم حادثه ساختمان پلاسكو؛انتقال 27 مجروح به بیمارستان/ مقامات در محل حادثه

تهران - ایرنا - مدیر روابط عمومی مركز اوژانس تهران گفت: تعداد مصدومان حادثه صبح امروز ساختمان پلاسكو تا این لحظه به 78 نفر رسیده كه 27 نفر از مصدومان به دلیل شدت جراحات وارده به بیمارستان منتقل شدند.

حسن عباسی شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: 51 مصدوم این حادثه نیز با حضور عوامل اورژانس به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند.
وی با اشاره به اینكه بیشتر مصدومان حادثه نیروهای آتش نشان هستند اظهار كرد: درحال حاضر 250 نیروی اورژانس تهران با استقرار در محل حادثه ساختمان پلاسكو، مشغول ارائه خدمات درمانی به مصدومان هستند.
عباسی در خصوص آمارهای منتشره در شبكه های اجتماعی مبنی بر تلفات جانی این حادثه تصریح كرد كه تاكنون كسی از زیر آوار ساختمان پلاسكو خارج نشده و هیچ گونه امار رسمی مبنی بر فوت در این حادثه نداشته ایم.

* حضور دادستان تهران در محل حادثه
عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران نیز عصر امروز با حضور در محل حادثه ساختمان پلاسكو تهران، از روند عملیات امداد و نجات نیروهای امدادی در محل بازید و بر همگاری دستگاه قضایی در صورت نیاز برای خدمت رسانی بهینه به مصدومان تاكید كرد.

* ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر كشور اعلام كرد كه مرجع رسمی اخبار حادثه ساختمان پلاسكو، كمیته مدیریت بحران تهران است و با توجه به آشفتگی اخبار منتشره، شورای عالی امنیت ملی به همه رسانه ها اعلام كرده «تنها آمار اعلام شده از طریق كمیته مدیریت بحران تهران معتبر و قابل استناد» است.

* حضور نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی در محل حادثه
فرید اولاد قباد، طیبه سیاوشی و فاطمه سعیدی سه نماینده زن مجلس شورای اسلامی عصر امروز در محل حادثه ساختمان پلاسكو حاضر و ضمن بازدید از روند خدمت رسانی ، بر تلاش هرچه بیشتر برای ارائه خدمات درمانی مناسب به مصدومان و اتمام عملیات آواربرداری و پاكسازی محل تاكید كردند.

* وضعیت روحی نامناسب برخی از نیروهای آتش نشانی
براساس مشاهدات خبرنگار ایرنا، برخی از نیروهای سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به دلیل گرفتار شدن برخی از همكارانشان در زیر آوار ساختمان پلاسكو همچنین حجم كار برای آواربرداری، نجات و خدمت رسانی مصدومان، شرایط روحی مناسبی ندارند.

* گاز منطقه محدوده ساختمان پلاسكو همچنان قطع است
شركت گاز استان تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام كرد به منظور حفظ ایمنی، شبكه گاز محدوده ساختمان پلاسكو تا برقراری شرایط مناسب و ایمنی در سطح منطقه، همچنان قطع است.

* سرایت آتش به ساختمان مجاور مجتمع تجاری پلاسكو
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران با اشاره به اخبار منتشره در خصوص سرایت آتش به ساختمان مجاور پلاسكو گفت كه كاربری این ساختمان پاركینگ است و استفاده مسكونی ندارد.
سیدجلال ملكی افزود: ماموران آتش نشانی مراقب اوضاع هستند و دراین زمینه نگرانی وجود ندارد.

* خروج 3 تن از زیر آوار پلاسكو
رئیس اورژانس كشور نیر عضر امروز از خروج سه تن از افراد گرفتار در زیر آوار ساختمان پلاسكو خبر داد و گفت: این افراد زنده هستند و به منظور دریافت خدمات درمانی مناسب و مطلوب به بیمارستان انتقال داده شدند.

* فروش روزانه طرح ترافیك در روز شنبه 2 بهمن ممنوع شد
شهرداری تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام كرد كه به منظور تسهیل عملیات عمرانی و امدادی در محدوده چهار راه جمهوری و معابر اطراف ساختمان پلاسكو علاوه بر اعمال محدودیت های ترافیكی اعلام شده ، طرح ترافیك روزانه در روز شنبه مورخ ٢ بهمن ماه نیز به فروش نمی رسد.
به گزارش ایرنا، ساختمان تجاری پلاسكو در محدوده خیابان جمهوری تهران ساعت 8 و 5 دقیقه صبح امروز دچار حریق شد كه پس از حدود سه ساعت، 15 طبقه ساختمان بطور كامل تخریب شد و فروریخت.
براساس اعلام مدیر روابط عمومی مركز اورژانس تهران، حادثه آتش سوزی و تخریب ساختمان پلاسكو تهران حدود 70 مصدوم داشته كه 23 نفر به مراكز درمانی منتقل شده اند.
تهرام 7243//2079// 1625
خبرنگار: جواد آل داود - انتشار دهنده: محسن فتاحی

سرخط اخبار جامعه