سالانه7میلیون تن سبزی وصیفی ضایع می شود

كرج- ایرنا- رئیس پژوهشكده سبزی و صیفی وزارت جهاد كشاورزی اعلام كرد كه سالانه 7 میلیون تن از محصولات سبزی و صیفی كشور به ضایعات تبدیل می شود.

به گزارش ایرنا، محسن خدادادی روز سه شنبه در گردهمایی سالانه پژوهشی سبزی و صیفی كه در موسسه تحقیقاتی علوم باغبانی وزارت جهاد كشاورزی در محمدشهر كرج برگزار شد، افزود: سبزی و صیفی جایگاه بالایی در تولیدات كشاورزی كشور دارد به طوری كه در 930 هزار هكتار از سطح زیر كشت این محصولات 28 میلیون تن محصول برداشت می شود.
وی با بیان اینكه این محصولات در 36 گونه مختلف گیاهی تولید می شوند، اظهار داشت: در سال 1392 ارزش این میزان محصول تولید شده تقریبا 11 میلیارد دلار بوده كه معادل یارانه یك سال 75 میلیون نفر است كه نشان دهنده جایگاه ویژه این بخش در سلامت مردم است.
خدادادی گفت: برای رشد این بخش بایستی بر روی محصولات گلخانه ای، كشت كدوئیان در فضای باز، كشت سبزی های برگی، نخودفرنگی و لوبیاسبز و همچنین سبزی های ریشه ای و قارچ تمركز كنیم.
وی به برنامه ها و اهداف این بخش برای ارتقای كیفیت و كمیت سبزی و صیفی اشاره كرد و افزود: تغییر الگوی كشت در مناطق عمده تولید با هدف انتقال محصولات سبزی و صیفی از فضاهای باز به محیط كنترل شده را از جمله این برنامه ها برشمرد.
این مسئول برنامه تحقیقاتی به نژادی در تولید ارقام سبزی و صیفی در فضای باز و گلخانه ای و كاهش ضایعات و افزایش كیفیت محصولات سبزی و صیفی را از دیگر برنامه ها برشمرد و بیان داشت: با توجه به ضایعات بالا در این بخش كارهای تحقیقاتی خوبی در حال انجام است.
وی بهینه سازی روش های برداشت، انبارداری و حمل و نقل و بكارگیری فناوری های نوین با دیدگاه تولید محصول سالم و همچنین تعیین محصول جدید را از دیگر رویكردهای پژوهشكده سبزی و صیفی عنوان كرد.
6156/1535خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشار دهنده:داریوش غفاری