یك هزار و 414 هكتار از اراضی دره گردوی به شهرداری اراك واگذار می شود

اراك - ایرنا - مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مركزی گفت: یك هزار و 414 هكتار از اراضی منطقه نمونه گردشگری دره گردو اراك به شهرداری این كلانشهر واگذار می شود.

یوسف یوسفی روز دوشنبه در حاشیه بازدید شورای شهر كلانشهر اراك مدیران مسكن و شهرسازی اراك از منطقه گردشگری دره گردوی این شهر افزود: بر اساس مصوبات طرح جامع كاهش آلودگی شهرستان اراك مقرر شده برای توسعه فضای سبز این شهرستان جهاد كشاورزی و اداره كل مسكن و شهرسازی یك هزار هكتار در اختیار منابع طبیعی استان مركزی قرار داده و این اداره كل پس از اجرای عملیات درختكاری به شهرداری این كلانشهر واگذار كند.
وی ادامه داد: با توجه به كمبود زمین در اطراف كلانشهر اراك و وجود ظرفیت های گردشگری، با موافقت رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری كشور این منطقه، برای واگذاری به شهرداری پیشنهاد شده است.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مركزی بیان كرد: منطقه نمونه گردشگری دره گردوی اراك در صورت تصویب در كارگروه فنی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، شورای عالی جنگل ها و با تهیه طرح جامع توسط شهرداری به این نهاد خدمت رسان تحویل می شود.
اعضای شورای كلانشهر اراك به همراه مدیران اداره كل راه و شهر سازی و مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مركزی از منطقه نمونه گردشگری دره گردوی این شهرستان بازدید كردند و مراحل واگذاری این منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این آیین مقرر شد نشستی با حضور شهرداری، شورای كلانشهر اراك، مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مركزی برگزار و تفاهم نامه اجرایی برای واگذاری زمین های این منطقه منعقد شود.
استان مركزی با 29 هزار و ۵۳۰ كیلومتر مربع وسعت، حدود یك و ۸۲ صدم درصد از مساحت كشور را به خود اختصاص داده كه 70 درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشكیل می دهند.
1955/3075/خبرنگار: مهدی عظیمی**انتشاردهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی

سرخط اخبار استان‌ها