۲۷ دی ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۰۰
کد خبر: 82389312
۰ نفر
550 هزار مبتلا به سرطان سینه طی 2 سال در ایران شناسایی شدند

تهران-ایرنا- مسئول كمپین كشوری مبارزه با سونامی سرطان سینه گفت: سال گذشته 450 هزار نفر مبتلا به بیماری سرطان سینه در ایران شناسایی شده و امسال نیز 100 هزار نفر مورد جدید به این افراد اضافه شده است.

نخستین كمپین مبارزه با سونامی سرطان سینه و راه های پیشگیری و مقابله با این بیماری با حضور نمایندگان كارگروه بانوان ادارات ورامین در محل فرمانداری این شهرستان برگزارشد.
به گزارش ایرنا ، افسانه اقبال نیا روز دوشنبه دراین مراسم شعاراین گروه را آموزش یك نفر ، آگاهی 10 نفر اعلام كرد.
مسئول كمپین كشوری مبارزه با سونامی سرطان سینه افزود: در دنیا هر 45 دقیقه یك نفر به سرطان پستان مبتلا می شود و پیشگیری از این بیماری می تواند بسیاری از مشكلات و تبعات اجتماعی آن را از برطرف كند.
وی افزود: اعضای كمپین مبارزه با سونامی سرطان سینه اغلب افراد بهبود یافته و یا درحال درمانی هستند كه می توانند با ارائه آموزش های لازم به مردم ، در پیشگیری از بیماری پیشقدم باشند.
وی بیان كرد: لازمه مقابله با این بیماری ، ارائه آموزش هایی برای پیشگیری از ابتلای مردان و زنان به سرطان سینه است چرا كه مردان نیز ممكن است به این بیماری مبتلا شوند.
اقبال نیا افزود: علل اصلی ابتلا به این بیماری را استرس ، تغذیه نامناسب ، استفاده از لوازم آرایشی و آلودگی هوا عنوان كرد.
وی با اشاره به فعالیت های این كمپین گفت: اعضای كمپین مبارزه با سونامی سرطان سینه با سفر به استان ها و شهرهای مختلف كشور تلاش دارند تا آگاهی های لازم را به مردم ارائه دهند چرا كه جامعه سالم به افراد سالم نیاز دارد و با توجه به این كه زنان ، ستون اصلی خانواده می باشند ، بروز مشكل برای آنان می تواند اساس خانواده را با چالش مواجه سازد.
اقبال نیا تأكید كرد: سرطان پستان اگر به موقع كشف شود، خوشخیم ترین و نجیب ترین بیماری است و به راحتی می توان آن را درمان كرد .
وی تصریح كرد: این كمپین تلاش دارد كه تا هیچ یك افراد خانواده ایرانی به سرطان سینه مبتلا نشود .
خبرنگار : سید حسن میری انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/7254 / 1539