فرماندار: طرح گازرساني به مركز شهرستان زيركوه آماده بهره برداري است

بيرجند - ايرنا - فرماندار زيركوه گفت: طرح گازرساني به شهر «حاجي آباد» مركز اين شهرستان مرزي با 468 ميليارد ريال هزينه در ايام الله دهه فجر 95 به بهره برداري مي رسد.

حجت الله خانزاده روز يكشنبه به ايرنا، افزود: با توجه به اتمام عمليات اجرايي طرح گازرساني، آزمايش شبكه تغذيه، توزيع و خط انتقال شهر انجام شد و اين شهر در 23 دي ماه به شبكه گاز سراسري متصل شد.
وي اجراي 64 كيلومتر شبكه تغذيه و توزيع، احداث و نصب يك دستگاه تقليل فشار درون شهري به ظرفيت 10 هزار متركعب در ساعت، احداث يك دستگاه تقليل فشار برون شهري به ظرفيت 30 هزار مترمكعب در ساعت، نصب علمك هزار و 400 انشعاب گاز، اجراي 91 كيلومتر خط انتقال، احداث دو ايستگاه كاتوليك حفاظت و احداث و نصب پنج ايستگاه شير انشعاب را از مشخصات فني پروژه ذكركرد.
وي يادآورشد: با افتتاح اين پروژه حدود شش هزار نفر از مزاياي گاز طبيعي بهره مند مي شوند.
به گزارش ايرنا، خانزاده با بيان اينكه گازرساني به بخش شاسكوه و زهان شهرستان نيز در حال انجام است، ادامه داد: گازرساني به بخش شاسكوه به طول 30 كيلومتر در حال انجام است كه سال آينده از آن بهره‌برداري خواهد شد.
وي اظهاركرد: همچنين گازرساني به بخش زهان در حال انجام است،اميد مي رود، اين طرح نيز به زودي به بهره‌برداري برسد، گاز رساني به اين بخش با توجه به جمعيت زياد آن از اهميت اساسي برخوردار است.
وي يادآورشد: در دو بخش زهان و شاسكوه، يك شهر و 13روستا از نعمت گاز طبيعي برخوردار خواهند شد.
شهرستان زيركوه در سال 1391 تاسيس شد و حاجي آباد مركز آن در فاصله 85 كيلو متري مرز با افغانستان قرار دارد، مرز ايران با افغانستان در شهرستان زيركوه 147 كيلومتر و ارتفاع زيركوه از سطح درياي آزاد 1330 متر است.
اين شهرستان در شمال شرقي خراسان جنوبي قرار دارد كه از شمال به شهرستان خواف خراسان رضوي، از جنوب به شهرستان درميان ، از شرق به افغانستان و از غرب به شهرستان قاينات محدود است.
مساحت زيركوه 9هزار و 185كيلومتر مربع و جمعيت آن بيش از 45 هزار نفر است.
براي دريافت لحظه به لحظه اخبار خراسان جنوبي به كانال تلگرامي irnabirjand@ ملحق شويد.
*7556 **2047*خبرنگار- حكيمه مصطفايي*انتشار دهنده- عباسقلي اشكورجيري