برگزیدگان ششمین جایزه دكتر فتح الله مجتبایی معرفی شدند

تهران- ایرنا- ششمین جایزه دكتر فتح الله مجتبایی به بهترین پایان نامه دوره دكتری در رشته های زبان و ادبیات فارسی و ادیان و عرفان در سال 94 اهدا شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این آیین عصر شنبه با حضور فتح الله مجتبایی، محمدعلی موحد، ضیا موحد، حسین معصومی همدانی، علی اصغر محمدخانی و جمعی از اساتید زبان و ادبیات فارسی، فلسفه و عرفان در مركز فرهنگی شهر كتاب برگزار شد.
جایزه دكتر فتح الله مجتبایی در این دوره به پایان نامه های «بررسی و تحلیل ساختار و درون‌مایه‌ اولیانامه‌های فارسی از آغاز تا قرن نهم هجری» نوشته‌ محمد ابراهیم‌پور نمین به راهنمایی باقر صدری نیا از دانشگاه تبریز و «سنجش منابع تاریخی شاهنامه درباره‌ پادشاهی خسرو انوشیروان» نوشته‌ فرزین غفوری به راهنمایی روزبه زرین كوب از دانشگاه تهران تعلق گرفت.
همچنین در این آیین از پایان نامه «تصحیح سه رساله در شكار» نوشته‌ امین مجلّی‌زاده به راهنمایی جمشید مظاهری(سروشیار) از دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد تقدیر شد.
در این آیین كه به همت دكتر فتح‌الله مجتبایی، مركز فرهنگی شهركتاب و بنیاد فرهنگی تركمان برگزار شد، به برگزیدگان سه سكه‌ بهار آزادی، لوح تقدیر و به رساله‌ تشویقی یك سكه‌ بهار آزادی تعلق گرفت.
فتح‌الله مجتبایی، ضیاء موحد، حسین معصومی‌همدانی، شهرام پازوكی و علی‌اصغر محمدخانی هیات داوران این جایزه بودند كه در این دوره علاوه بر دو پایان‌نامه‌ برگزیده، یك پایان‌نامه را نیز مستحق تشویق دانستند.
جایزه دكتر فتح‌الله مجتبایی هر ساله در دی ماه به بهترین پایان‌نامه دوره دكتری در زمینه‌های «ادیان و عرفان» و «زبان و ادبیات فارسی» با هدف ارتقای علمی و تشویق دانشجویان دوره دكتری در این رشته‌ها اهدا می‌شود.
سمیرا بامشكی، علیرضا اسدی، محمدرضا عدلی، سلمان ساكت، ارسطو میرانی، سیده لیلا سیدقاسم، مجتبی مجرد و زهرا زارع از برگزیدگان پنج دوره گذشته این جایزه بودند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با كانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار:معصومه جوان معبودی - انتشاردهنده: محمد آجورلو
تهرام/7245//1348