ساخت تالار و كتابخانه مركزي شيراز شتاب گيرد

شيراز- ايرنا- مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان فارس گفت: با توجه به نياز شهر شيراز و دستگاه هاي اجرايي استان، نياز است كه ساخت تالار و كتابخانه مركزي اين شهر با مساعدت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و مسئولان استان شتاب گيرد.

به گزارش ايرنا، بهزاد مريدي پنجشنبه در جلسه شوراي اداري استان فارس افزود: بخشي از اعتبارات تالار بزرگ مركزي شيراز در سفر ارديبهشت 94 هيات دولت به استان فارس تخصيص يافت اما با وجود تلاش هاي صورت گرفته، تاكنون ساخت اين تالار كمتر از 25 درصد است.
وي اظهار كرد: هم اينك همايش هاي بزرگ شهر شيراز در تالار حافظ برگزار مي شود كه پاسخگوي نيازها نيست و انتظار است كه گام هاي پرشتابي در مسير ساخت تالار مركزي اين شهر برداشته شود.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به همزيستي مسالمت آميز اقوام و اديان مختلف در استان فارس گفت: علما و فضلاي فارس همواره در مسير تقويت وحدت ملي كوشش كرده اند و امروز نيز نيازمند تقويت گفتمان اعتدال در اين استان هستيم.
مريدي گفت: برخلاف برخي كه ماموريت هاي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي را محدود به برپايي كنسرت ها، برنامه هاي هنري و ... مي دانند، گستره فعاليت اين اداره كل همه باورها و ارزش هاي جامعه را شامل مي شود.
وي افزود: ايمان داريم كه اگر فارس بتواند به نماد زيبايي براي ترويج گفتمان اعتدال تبديل شود، همه كشور را متاثر مي كند و در اين مسير، ما نيازمند ياري همه دستگاه ها هستيم و اين كه آنها با نگرشي ديگر به ماموريت هاي ما بنگرند تا بتوانيم گفتمان اعتدال را در جامعه تقويت كنيم.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس بر ضرورت فعال شدن نمايندگي هاي اين اداره كل در بخش ها و مناطق جديد در اين استان گفت: با توجه به پهناور بودن استان فارس و رسيدگي نشدن به سرمايه هاي فرهنگي استان، ممكن است نقاط قوت امروز در آينده به نقاط تهديد تبديل شوند.
نماينده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شوراي اسلامي نيز در سخناني در اين آيين گفت: در برنامه ششم توسعه، توجه ويژه اي به ميراث فرهنگي و مباحث حوزه فرهنگ صورت گرفته است كه با توجه به ظرفيت هاي استان فارس در اين حوزه ها مي توان با بهره گيري از ظرفيت هاي اين برنامه توسعه، اين بخش ها را تقويت كرد و باعث حركت پويايي ساير بخش ها در جامعه نيز شد.
جمشيد جعفرپور افزود: اگر بتوانيم گردشگري را در استان فارس تقويت كنيم، شاهد تقويت كسب و كار در استان نيز خواهيم بود.
رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با بيان اين كه آقاي صالحي اميري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در حال پيشبرد برنامه هاي حوزه فرهنگ كشور با درايت خاصي هستند، گفت: اميدوارم در فضاي آرام شاهد تحول در حوزه فرهنگ و هنر كشور باشيم.
جلسه شوراي اداري استان فارس پنجشنبه با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و استاندار فارس برگزار شد.
3002 / 2027
خبرنگار: فاطمه هاشمي نيك ** انتشاردهنده: سيداحمد نجفي

سرخط اخبار استان‌ها