فیلم مستند'آفراندن' مقام سوم جشنواره ملی ایران ساخت را كسب كرد

مهاباد- ایرنا- فیلم مستند'آفراندن' از صدا و سیمای مركز مهاباد موفق به كسب عنوان سوم جشنواره ملی ایران ساخت شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، به نقل از روابط عمومی اداره كل صدا و سیمای مركز مهاباد، علی قادری از صدا و سیمای این مركز در نخستین جشنواره 'ایران ساخت' با مستند تلویزیونی 'آفراندن' با كسب رتبه سوم در بخش فیلم مستند و در سطح حرفه ای موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه و حمایت از تولید اثر در آینده شد.
اولین جشنواره ملی فرهنگی، هنری 'ایران ساخت' با حضور معاون اول و معاون علمی فناوری رئیس جمهور از 16 تا 18 دی‌ماه با شعار 'فناوری ایرانی مساوی كسب و كار ایرانی' با هدف جریان‌سازی در حمایت از تولید ساخت داخل و دانش بنیان در بخش‌های ادبیات، رسانه‌های شنیداری، دیداری، دیجیتال و هنری در تهران برگزار شد.
'آفراندن' عنوان مستندی تلویزیونی است كه به مدت 21 دقیقه با موضوع شعار سال (اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل) به تهیه كنندگی و كارگردانی علی قادری در سیمای مركز مهاباد تهیه شده است.
این مستند نحوه فعالیت اقتصادی جوانی خلاق و مبتكر به نام سوران پیامی را كه تولید كننده ترازوی دیجیتالی است به تصویر می كشد، وی در سال 1395 به عنوان یكی از چهره های ماندگار ایران در بخش صنعت، تجارت و معدن كشورمان شناخته شد.
تصویربرداری و نورپردازی این مستند را كمال ریزه ای و شیركو حسن نژاد و تدوین آن را علی قادری و حسین گرمسیری انجام داده و خالد عظیمی نیز دستیار تصویر و نور مستند است.
شهرستان مهاباد با بیش از 230 هزار نفر جمعیت دارای اداره كل صدا و سیما، دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی 'ایرنا'، 6 نشریه و سه پایگاه خبری دارای مجوز می باشد.
مهمترین اخبار ایرنای كشور، آذربایجان غربی و مهاباد را به صورت لحظه به لحظه از كانال خبری تلگرام این رسانه به آدرس irna_newsmahabad@ دریافت كنید.
3093**انتشار دهنده: پیمان پاكزاد

سرخط اخبار استان‌ها