توانمند سازي كارآفرينان در مناطق محروم ارمغان بنياد بركت

ياسوج -ايرنا-امام‌جمعه‌ ياسوج گفت: بنياد بركت پيام‌آور رشد، توسعه، پيشرفت اقتصادي و توانمند سازي كارآفرينان در مناطق كمتر توسعه‌ يافته كشور از جمله كهگيلويه و بويراحمد است.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد علي‌اصغر حسيني روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: ارايه‌ خدمات اين بنياد مي‌تواند مردم نقاط كمتر برخوردار جامعه را با خودكفايي و توانمندسازي آنان از مصرف‌كننده به توليدكننده تبديل كند.
وي گفت: بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام خميني (ره) و دفتر رهبر معظم انقلاب است و خدمات‌رساني به مناطق محروم از وظايف اين نهاد است.
امام‌جمعه‌ ياسوج افزود: بنياد بركت در زمينه‌ امور عام‌المنفعه از جمله مدرسه‌سازي، مسجدسازي، ساخت حسينيه و بيمارستان تاكنون اقدام‌هاي ارزنده‌اي در مناطق محروم كشور انجام داده است.
حجت‌الاسلام والمسلمين حسيني بيان كرد: هزينه‌هاي مورد نياز بنياد بركت براي خدمات ‌رساني در مناطق محروم از طريق ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) تأمين مي‌شود.
وي گفت: اكنون در كشور نهادها و مؤسسه‌هايي در راستاي خدمت‌رساني و محروميت‌زدايي فعاليت مي‌كنند كه نتايج مؤثري نيز داشته‌اند و بنياد بركت از جمله‌ آنهاست.
امام جمعه ياسوج يادآوري كرد: بنياد بركت در طول حدود نه سال فعاليت دستاوردهاي مهمي در زمينه‌ توانمندسازي، خودكفايي و كارآفريني داشته است.
وي افزود: بنياد بركت هم اكنون در حوزه‌هاي متعددي شامل توانمندسازي اقتصادي، كارآفريني، توسعه‌ فضاهاي آموزشي، انجام امور زيربنايي، ساخت بيمارستان و مراكز مذهبي و فرهنگي از قبيل مسجد و حسينيه فعاليت دارد.
وي فلسفه‌ وجودي بنياد بركت را تلاش و اقدام براي ارتقاي توانمندي اقتصادي و كارآفريني افراد ساكن در مناطق محروم كشور دانست و گفت:اين بنياد با مشاركت در ايجاد و توسعه‌ طرح‌هاي اقتصادي در بخش‌هاي مختلف، اجراي طرح‌هاي عمراني و زيربنايي و ارايه‌ خدمات سلامت، حمايتي و عام‌المنفعه به دنبال توسعه‌ نقاط كمتر برخوردار و فقرزدايي در راستاي جلوگيري از مهاجرت بي‌رويه به شهرها، توزيع عادلانه‌ درآمد و امكانات و ايجاد فرصت‌هاي برابر است.
وي اظهار كرد : امور مورد تأكيد بنياد بركت شامل عدالت اجتماعي و اقتصادي، حفظ كرامت انساني و توجه به نيازهاي اساسي قشرهاي آسيب‌پذير است.
بنياد بركت در راستاي رهنمود رهبر معظم انقلاب در 20 آذر ماه سال 1386 از سوي ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) تأسيس شد تا به عنوان مجموعه‌اي براي توانمندسازي اقتصادي و اجتماعي و انجام امور عام‌المنفعه، در مناطق محروم و كمتر توسعه‌ يافته فعاليت مي كند.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده:حسينعلي راشكي
8005/7535/6110