مسیح مهاجری: هاشمی مظلوم تر از شهید بهشتی بود

بوشهر- ایرنا- مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی به خاطر تلاش ها و مجاهدت هایش مظلوم تر از شهید بهشتی و شخصیتی فراتر از مدرس و امیركبیر بود.

به گزارش ایرنا،حجت الاسلام مسیح مهاجری روز چهارشنبه درآئین یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در بوشهر افزود:برخی برای هاشمی رفسنجانی از لقب مدرس و امیركبیر استفاده می كنند ولی ایشان در واقع شخصیتی فراتر از آن دو شخصیت بزرگ داشت.
وی یادآورشد: در تشبیه هاشمی به امیركبیر باید بدانیم كه تلاش امیركبیر بیشتر برای عمران و آبادانی بود، ولی هاشمی علاوه بر اینها مفسر قرآن، فقیه، عالم علم كلام و سیاستمدار جهانی بود.
مهاجری ادامه داد: مدرس یكی از مبناهای اصلی انقلاب اسلامی بوده كه تا مرز شهادت ایستادگی كرد اما تلاش های وی و امیركبیر باعث از بین بردن رژیم شاهنشاهی نشد و نتوانستند نظام مردمی و مقدس جمهوری اسلامی ایجاد كنند.
وی در ارتباط با مظلومیت هاشمی رفسنجانی گفت: وی از شهید بهشتی نیز مطلوم تر بود زیرا هاشمی علاوه بر اینكه همانند شهید بهشتی منافقان و ضدانقلاب در مقابل آنها قرار داشت یك سری افراد نیز از داخل نظام مخالف هاشمی بودند و این در حالی بود كه هاشمی آنها را دوستدار خود می دانست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان كرد: هاشمی سپاه را نور چشم خود دانسته و از مقام معظم رهبری نیز به عنوان جان و عشق خود نام برده است.
مهاجری ادامه داد: با شناختی كه از آیت الله هاشمی رفسنجانی دارم وی همه آنهایی را كه به ناحق علیه وی مطالبی به زبان آورده اند می بخشد ولی باید درس بگیریم و دوباره به ناحق علیه كسی صحبت نكنیم زیرا هنوز نیز از این قبیل شخصیت ها در كشور داریم كه در اظهارنظر درمورد آنها باید دقت كافی داشته باشیم.
وی گفت: هاشمی رفسنجانی چه در دوران ریاست جمهوری و چه بعد از آن در مواردی كه با رهبری اختلاف نظر داشتند، ساعت ها با یكدیگر به مباحثه می نشستند و در صورتی كه قانع نمی شد با این برهان كه آیت الله خامنه ای رهبر است موضوع مورد اختلاف خود با رهبری را می پذیرفت و به آن عمل می كرد.
وی تاكید كرد: با چنین رویكردی كه هاشمی داشت، نمی توانیم ادعا كنیم كه وی با رهبر معظم انقلاب زاویه داشت.
مهاجری بیان كرد: هاشمی از جمله كسانی بود كه علاوه بر اینكه در كسوت روحانیت قرار داشت، حضرت امام (ره) برای سلامتی اش نذر كرد و او را نزدیكترین فرد به خود می دانست.
آیت الله هاشمی رفسنجانی یكشنبه شب در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیك گفت و به ملكوت اعلی پیوست.
پیكر مطهر آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته با حضور گسترده مردم تشییع و در داخل ضریح و در كنار مقبره امام خمینی(ره) بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی ایران به خاك سپرده شد و آرام گرفت.
7212/6045 خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: اكبر اقبال مجرد