بهره برداری از 769 واحد صنعتی مازندران در دولت تدبیر و امید

ساری - ایرنا- مدیركل صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: 769 واحد تولیدی و صنعتی این استان با ایجاد اشتغال برای بیش از 10 هزار و 300 نفر در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید.

محمد محمدپورعمران روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود : برای اجرای این طرح های صنعتی در مازندران افزون بر 20 هزار و 132 میلیارد ریال اعتبار از محل تسهیلات بانكی و آورده كارآفرینان سرمایه گذاری شد.
مدیركل صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت كه هم اكنون 174 واحد صنعتی در این استان با پیشرفت فیزیكی بالای 40 درصد در دست ساخت قرار دارد كه در صورت تامین اعتبار این واحدها نیز در سال آینده به بهره برداری می رسند.
وی میزان اعتبار مورد نیاز برای تكمیل این واحدهای صنعتی در دست ساخت را حدود چهار هزار و 968 میلیارد ریال اعلام كرد.
به گفته وی با بهره برداری از این واحدها برای حدود چهار هزار نفر ایجاد اشتغال می شود.
محمدپور آمار جواز تاسیس برای واحدهای صنعتی را در سه ساله دولت یازدهم 2 هزار و 241 جواز با پیش بینی سرمایه گذاری 77 هزار میلیارد ریال اعلام كرد.
به گفته وی با بهره برداری از این واحدها حداقل برای 40 هزار نفر ایجاد اشتغال می شود.
به گفته وی حدود 50 درصد از كارآفرینان مازندران كه در دولت تدبیر و امید جواز تاسیس واحد صنعتی دریافت كردند، واحدهای صنعتی خود را احداث یا در دست ساخت دارند.
مازندران بیش از 3 هزار واحد تولیدی و صنعتی دارد كه 61هزارنفر در این واحدها اشتغال دارند و نیمی از این واحدها نیز در شهرك صنعتی استان استقرار یافتند.
استان مازندران از نظر تعداد واحدهای فعال صنعتی در رتبه هفتم و از نظر تعداد جوازتاسیس در رتبه یازدهم كشور قرار دارد.
خبرنگار: حسین فلاحتی ** انتشاردهنده : سید محسن حسن نیا
6982/1899