اخاذی با عكس های شخصی

تهران - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر از دستگیری فردی كه با به دست آوردن عكس های شخصی و اطلاعات خصوصی یكی از شهروندان، قصد اخاذی 200 میلیون ریالی را از وی داشت، خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ دوستعلی جلیلیان گفت: یكی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا و طی شكایتی مبنی بر اینكه فردی ناشناس با تهدید انتشار تصاویر شخصی و اطلاعات خصوصی در فضای مجازی قصد اخاذی از وی دارد، شناسایی و دستگیری متهم در دستور كار ماموران پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های تخصصی توسط كاراگاهان پلیس فتا، متهم مورد نظر كه خانم جوانی بود شناسایی و به پلیس فتا احضار شد.
جلیلیان تصریح كرد: متهم در مواجهه با ادله پلیسی به بزه ارتكابی اعتراف و قصد خود را از این عمل دلایل شخصی و انتقام جویی بیان كرد.

**هكر تلگرامی دستگیر شد
رئیس پلیس فتا كرمان از دستگیری شخصی كه درشبكه ‌اجتماعی تلگرام اقدام به سرقت اطلاعات شخصی می كرد ،خبر داد.
سرهنگ امین یادگار نژاد گفت: در پی شكایت یكی از شهروندان مبنی بر اینكه فرد یا افراد ناشناسی اقدام به انتشار تصاویر و پیام های وی در شبكه‌ های اجتماعی كرده است، موضوع بلافاصله برای پیگیری در دستور كار كارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.
وی افزود: در این راستا با بررسی‌ های فنی و تحلیل‌ های كارشناسی مشخص شد سیستم شاكی توسط بدافزارهایی آلوده شده و از این طریق تمامی اطلاعات او برای سازنده این برنامه ها ارسال شده است.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان ادامه داد: شاكی از طریق كلیك كردن بر روی لینك های آلوده ای كه در گروه های تلگرامی ارسال شده بوده مورد سوء استفاده قرار گرفته است.
رئیس پلیس فتا استان كرمان در این خصوص گفت: با تلاش كارشناسان پلیس فتا و با اقدامات تخصصی متهم شناسایی و دستگیر شد كه در ابتدا منكر هرگونه بزه انتسابی بود كه با مشاهده ادله و مستندات مربوطه اعتراف كرد و جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شد.

**كلاهبرداری در پوشش صدور كارت ملی هوشمند
متصدی كافی نت كه در پوشش صدور كارت ملی هوشمند 100 فقره كلاهبرداری كرده بود، توسط كارآگاهان پلیس استان آذربایجان غربی دستگیر شد.
سردار ناصر اصلانی گفت: در پی شكایت چند نفر از شهروندان مبنی بر اینكه متصدی یكی از كافی نت های سطح شهرستان ارومیه اقدام به دریافت وجه نقد برای صدور كارت ملی هوشمند كرده ولی با گذشت مدت زمان طولانی هنوز كارتی صادر نشده، موضوع در دستور كار كارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد فردی با مراجعه به روستاهای اطراف شهر با ثبت نام و تكمیل فرم های مربوط به كارت ملی هوشمند و گرفتن مبلغ و صدور فیش های بانكی جعلی اقدام به كلاهبرداری كرده است.
این مقام انتظامی تصریح كرد: كارآگاهان با اقدامات اطلاعاتی موفق شدند متهم را شناسایی و طی یك عملیات غافلگیرانه در داخل كافی نت دستگیر كنند.
سردار اصلانی ادامه داد : در بازرسی از محل، دو دستگاه كیس كه حاوی اسناد جعلی و مقدار زیادی اسناد و مدارك از جمله فیش های جعلی واریزی بود، كشف شد.
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی با اشاره به اینكه متهم در بازجویی های پلیسی به 100 فقره كلاهبرداری از شهروندان اعتراف كرد، گفت: متهم پس از تشكیل پرونده مقدماتی ، جهت سیر مراحل بعدی تحویل مقامات قضایی شد.

** محموله گوشی تلفن همراه قاچاق به مقصد نرسید
فرمانده انتظامی شهرستان سقز استان كردستان از كشف تعداد 247 دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق به ارزش دو میلیارد ریال خبر داد.
سرهنگ حمیدرضا اكبری گفت: در پی كسب خبری از منابع و مخبرین مبنی بر حمل كالای قاچاق به وسیله یك دستگاه پراید، بلافاصله اقدامات پلیسی در دستور كار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.
وی افزود: ماموران خودرو مذكور را در یكی از محلات سقز در حال بارگیری كالای قاچاق رویت و در یك اقدام غافلگیرانه توقیف و مورد بازرسی قرار دادند.
سرهنگ اكبری تصریح كرد: در بازرسی ماموران از این خودرو، 247 دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش تقریبی دو میلیارد و 500 میلیون ریال كشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان سقز عنوان كرد: گوشی های كشف شده تماما خارجی و از نوع هوشمند بوده كه با تشكیل پرونده مقدماتی در اختیار مقام قضائی قرار گرفت.

** انهدام باند سارقان قطعات خودرو
جانشین فرماندهی انتظامی استان قزوین از انهدام باند چهار نفره سارقان قطعات خودرو و كشف 35 فقره سرقت خبر داد.
سرهنگ سلمان امیری اظهار داشت: در پی دستگیری فردی به اتهام نگهداری مواد مخدر، توسط ماموران انتظامی شهرستان قزوین در بازرسی از منزل وی مقادیری اموال سرقتی نیز كشف و متهم جهت بازجویی و تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شد.
این مقام انتظامی ادامه داد : متهم در بازجویی كارآگاهان به همدستی سه سارق اعتراف و شناسایی و دستگیری سارقان در دستوركار ماموران قرار گرفت.
سرهنگ امیری ادامه داد: ماموران با انجام تحقیقات لازم و اقدامات اطلاعاتی ،موفق به شناسایی سه سارق در شهر قزوین شده و در یك عملیات غافلگیرانه با هماهنگی مقام قضائی سارقان را دستگیر و در بازرسی از منزل آنها تعدادی اموال و لوازم مسروقه كشف شد.
وی با اشاره به ارزش 60 میلیون ریالی اموال مكشوفه سرقتی، تصریح كرد: سارقان در بازجویی فنی ماموران به 35 فقره سرقت قطعات خودرو اعتراف و با تشكیل پرونده مقدماتی، برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

**كشف 20تن برنج خارجی قاچاق
فرمانده انتظامی بهبهان استان خوزستان از كشف محموله 20 تنی برنج خارجی قاچاق به ارزش یك میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ سیدنورالدین موسویان گفت: در راستای طرح مبارزه جدی با پدیده شوم قاچاق كالا، ماموران اداره مبارزه با قاچاق كالا پلیس آگاهی و ماموران یگان امداد این فرماندهی در اقدامی مشترك با كنترل محور مواصلاتی بهبهان ـ اهواز به یك دستگاه كامیون مشكوك و جهت بررسی بیشتر آن را متوقف كردند.
وی افزود: ماموران پلیس در بازرسی از خودروی متوقف شده مقدار 20 تن برنج خارجی قاچاق فاقد هرگونه مجوز گمركی را كشف كردند. كارشناسان ارزش مالی كالای قاچاق كشف شده را یك میلیارد ریال اعلام كردند.
این مقام انتظامی خاطر نشان كرد: در این راستا راننده خودرو دستگیر و پس از تشكیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی راهی مراجع قضائی شد.

**توقیف كامیون دانگ فنگ
ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان در بازرسی از یك دستگاه كامیون كشنده دانگ فنگ مقدار 114 كیلو و 300 گرم حشیش و 96 كیلو و 400 گرم تریاك كشف كردند.
سرهنگ جهانگیر كریمی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت : در پی دریافت اخباری مبنی بر اینكه قاچاقچیان مواد مخدر قصد دارند محموله ای را از شرق كشور وارد اصفهان كنند ، بررسی موضوع در دستور كار ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان قرار گرفت .
وی ادامه داد: ماموران، كامیون كشنده حامل مواد را در یكی از ورودی های شرقی استان اصفهان شناسایی و متوقف كردند.
این مقام انتظامی بیان داشت : در بازرسی از این كامیون مقدار 114 كیلو و 300 گرم حشیش و 96 كیلو و 400 گرم تریاك كشف شد.
سرهنگ كریمی افزود: در این عملیات كامیون قاچاقچیان توقیف و دو سوداگر مرگ دستگیر كه تحویل مراجع قضائی شدند.
معاون اجتماعی پلیس اصفهان در پایان خطاب به سوداگران مرگ گفت : نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر برخورد قاطع و قانونی خواهد كرد و اجازه جولان و سركشی به آنها نخواهد داد.

**كشف سوخت قاچاق
جانشین فرمانده انتظامی استان قم از كشف بیش از 36 هزار لیتر سوخت قاچاق خبر داد.
سرهنگ حمیدرضا اسدی گفت:‌ماموران اداره مبارزه با قاچاق كالا و ارز پلیس آگاهی استان با كنترل خودروهای عبوری در محور قدیم قم-تهران به یك دستگاه كامیون تانكر كشنده مشكوك شده و آن را متوقف كردند.
جانشین فرمانده انتظامی استان افزود:در ادامه با استعلام صورت گرفته از سامانه گمرك مشخص شد این اسناد با كالای موصوف مغایرت دارد.
وی ادامه داد: كامیون مذكور حاوی ،36 هزار و 750 لیتر نفت سفید قاچاق بوده است.
جانشین فرمانده انتظامی استان ادامه داد: نهایتا در این رابطه پرونده تشكیل و جهت سیر مراحل قانونی به اداره كل تعزیرات حكومتی استان ارسال شد.

**كشف 70 هزار متر سیم و كابل غیر استاندارد از یك كارگاه
فرمانده انتظامی شهرستان ورامین از كشف 70 هزار متر سیم و كابل برق غیر استاندارد به ارزش بیش از هفت میلیارد ریال در راستای اجرای طرح عملیاتی ذوالفقار 95 خبر داد.
سرهنگ شیخ مراد مرادی گفت: در پی دریافت گزارش هایی مبنی بر اینكه فردی در سطح شهرستان ورامین با احداث شركتی اقدام به تولید سیم و كابل غیر استاندارد می كند ، موضوع به طور ویژه در دستور كار ماموران پایگاه اطلاعاتی قرار گرفت.
وی افزود : با توجه به اهمیت موضوع و از آنجا كه بنا به نظر كارشناسان اداره برق ، كابل های غیر استاندارد قابلیت تحمل ولتاژ كافی را نداشته و به مرور زمان باعث ایجاد حریق می شود ، تلاش های شبانه روزی و اقدامات گسترده اطلاعاتی ماموران در راستای شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان آغاز شد.
سرهنگ مرادی گفت: پس از انجام تحقیقات تكمیلی ماموران با هماهنگی مقام قضائی و به همراه بازرسان اداره برق ورامین وارد كارگاه شده و در بازرسی از این محل 70 هزار متر انواع سیم و كابل غیر استاندارد به ارزش هفت میلیارد و 620 میلیون ریال را كشف كردند.
این مقام انتظامی اظهار داشت: این كارگاه با دستور مقام قضائی پلمب و متهم به همراه پرونده تشكیل شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

**بیل مكانیكی قاچاق قاچاق شد
فرمانده انتظامی شهرستان اردكان استان یزد از توقیف یك دستگاه بیل مكانیكی قاچاق به ارزش چهار میلیارد ریال توسط ماموران پلیس خبر داد.
سرهنگ سیدرضا صادقیان گفت: ماموران با انجام عملیات ایست و بازرسی در محورهای اصلی، یك دستگاه تریلی را كه حامل یك دستگاه بیل مكانیكی بود متوقف كردند.
وی ادامه داد: در بررسی های انجام شده ماموران، مشخص شد كه این بیل مكانیكی فاقد اسناد و مدارك گمركی بوده و به صورت قاچاق بارگیری و در حال حمل است.
سرهنگ صادقیان با اشاره به توقیف خودرو و دستگیری یك متهم در این خصوص خاطرنشان كرد: ارزش این بیل مكانیكی قاچاق چهار میلیارد ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان اردكان افزود: متهم قصد انتقال این بیل مكانیكی، از استان های جنوب شرقی به استان البرز را داشت كه توسط ماموران پلیس این شهرستان دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.
اجتمام9105**1569
خبرنگار:معصومه نیكنام **انتشار: علی حبیبی