ترويج و تقويت فرهنگ توليد كالاهاي فرهنگي از اهداف جشنواره است

تهران-ايرنا-دبير دومين جايزه كالاهاي فرهنگي با الگوي ايراني اسلامي گفت: ترويج و تقويت فرهنگ و انسجام بخشي ايده ها در راستاي توليدات كالاهاي فرهنگي از مهترين اهداف اين جشنواره است.

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، علي فريدوني روز دوشنبه در نشست رسانه اي اين جشنواره اظهار كرد: در پي فرمايشات مقام معظم رهبري در سال اقتصاد مقاومتي و تكيه بر توانايي هاي داخلي، رويكرد معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نسبت به مقوله ارتقا و ترويج فرهنگ به معناي عام و خاص در حوزه توليدات داخلي برآمد.
وي ادامه داد: جشنواره جايزه كالاهاي فرهنگي با الگوي ايراني اسلامي با رويكرد خلاقيت و نوآوري در طراحي و توليد سال گذشته شكل گرفت و امسال استمرار يافت.
دبير كل مجامع تشكل ها و فعاليت هاي فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: امسال در سه حوزه كتاب، كتاب اسباب بازي و نوشت افزار اين جشنواره برگزار شد كه حدود يكهزار اثر به دبيرخانه رسيد.
وي با اشاره به اينكه بسته هاي تشويقي و حمايتي به تمام برگزيدگان اين جشنواره اعطا مي شود، افزود: بر اساس دستور دكتر صالحي مقرر شد كه بسته هاي تشويقي براي آثار ارائه شده در بخش پژوهشي نيز در نظر گرفته شود مثلا مقالات و پايان نامه هاي برتر در جشنواره به صورت كتاب در چارچوب سيستم حمايتي معاونت فرهنگي وزارت ارشاد منتشر شوند. 945 اثر شامل كتاب،مقاله و پايان نامه در دبيرخانه جمع آوري شده كه در نمايشگاه به نمايش گذاشته شده است.
فريدوني با اشاره به بخش پژوهش در جشنواره امسال اظهار داشت:اين بخش براي اولين بار امسال برگزار مي شود، همچنين برگزاري نشست ها و كارگاه هاي تخصصي از مهمترين برنامه هاي ديگر جشنواره است كه از 20 تا 22 دي ماه در مركز آفرينش هاي كانون پرورشي فكري كودكان و نوجوانان برگزار مي شود.
وي افزود: 6 كارگاه و نشست تخصصي در زمينه توليد كالاهاي فرهنگي با موضوع كالاهاي فرهنگي و استاندارد، كارآفريني و استارت آپ ها برگزار خواهد شد تا مردم و توليدكنندگان با كالاهاي فرهنگي داخلي بيشتر آشنا شوند.
در ادامه نمايشگاه مجموعه آثار ارسال شده به دبيرخانه رونمايي و افتتاح شد.
دومين جايزه كالاهاي فرهنگي، در راستاي شناسايي و حمايت از كالاها و پژوهش هاي فرهنگي از 20 تا 22 دي ماه در مركز هنري آفرينش هاي كانون پرورشي فكري كودكان و نوجوانان برگزار مي شود.
اين جايزه به اهتمام و حمايت اداره كل مجامع، تشكل ها و فعاليت هاي فرهنگي معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي توسط مركز فرهنگي هنري پارپيرار اجرا مي شود.
فراهنگ**9338**1027** خبرنگار: صديقه بهارلو** انتشار دهنده: محمدجواد دهقاني