حجت الاسلام والمسلمين هاشمي رفسنجاني سال ‌ها در خدمت امام راحل فداكاري كرد

قم- ايرنا- آيت الله ناصر مكارم شيرازي از مراجع تقليد در پيامي به مناسبت رحلت حضرت حجت الاسلام والمسلمين آقاي هاشمي رفسنجاني(قدس سره) يار ديرين امام و رهبري گفت: ايشان سال ‌ها در خدمت امام راحل(ره) فداكاري كرد و بعد از ايشان نيز به طور دائم در صحنه انقلاب بود.

در اين پيام كه نسخه اي از آن روز دوشنبه در اختيار ايرنا قرار گرفت، آمده است: با نهايت تاسف خبر فقدان ناگهاني مجاهد نستوه مرحوم حجت الاسلام والمسلمين آقاي هاشمي رفسنجاني را دريافت داشتم.
پيام ادامه يافته است: اينجانب ايشان را از آن زمان كه در حوزه درسي ما شركت داشت به خوبي مي‌شناختم؛ مردي بسيار جدي، باهوش، شجاع و صاحب اراده بود.
پيام حاكي است: ايشان مشكلات مختلفي را پشت سر گذاشت، ولي اين مشكلات هرگز سبب نشد كه صحنه را ترك كند.
آيت الله مكارم شيرازي در اين پيام درگذشت اين يار وفادار انقلاب را به همه هموطنان ايراني و به‌ ويژه بازماندگان آن فقيد سعيد تسليت گفته و غفران الهي را براي او و همه ما از خداوند خواستار شده است.
آيت الله هاشمي رفسنجاني شامگاه يكشنبه در سن 82 سالگي بر اثر عارضه قلبي در تهران دعوت حق را لبيك گفت و به ملكوت اعلي پيوست.
رئيس جمهوري اسلامي ايران، رئيس مجلس شوراي اسلامي، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، رئيس مجلس خبرگان رهبري و غيره از جمله سوابق آيت الله هاشمي رفسنجاني، يار ديرين امام و رهبري در انقلاب اسلامي است.
/2085/ 1175 تنظيم كننده: سميه حيدري ** انتشاردهنده: رضا عليمحمدي