نقش زنان در مديريت مصرف انرژي نقشي كليدي است

بندرعباس- ايرنا- مديركل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان با اشاره به نقش مهم زنان در آغاز و ترويج فرهنگ اصلاح الگوي مصرف در جامعه، گفت: نقش زنان در مديريت مصرف انرژي نقشي مهم و كليدي است.

به گزارش يكشنبه خبرنگار ايرنا، زهرا يعقوب نژاد در نشست كميته انسجام بخشي بانوان و خانواده زيرمجموعه وزارت نيرو در هرمزگان، افزود: زنان مي توانند نقطه شروع اصلاح الگوي مصرف باشند و با طرح الگوي مناسب براي مصارف خانگي، الگويي فراگير را در جامعه مطرح كنند.
وي با بيان اينكه اگر رفتار مصرفي بانوان در خانه تغيير كند به تنهايي مي تواند نقش بسزايي در تغيير رفتار مصرفي در ديگر اعضاي خانواده به ويژه فرزندان داشته باشد، گفت: اين امر موجب آموزش و انتقال غيرمستقيم بهينه سازي مصرف انرژي در خانواده و در نهايت جامعه مي شود.
يعقوب نژاد تصريح كرد: مديريت مصرف انرژي آب و برق و بهبود بخشيدن به كيفيت بهره وري از اين منابع در سطوح مختلف جامعه بسيار مهم است و در راستاي اصلاح الگوي مصرف و اشاعه فرهنگ مديريت مصرف آب و برق در بين خانواده ها همه بايد تلاش كنند.
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان بيان داشت: نقش زنان در فرهنگ سازي و آموزش به كودكان و نوجوانان بسيار مهم است كه در اين راستا با هماهنگي هاي انجام شده ، شركت هاي وابسته به وزارت نيرو و سازمان هاي مردم نهاد حوزه زنان و خانواده در حال ارائه هاي طرح هاي آموزشي هستند تا مصرف صحيح و بهينه در خانواده نهادينه شود.
كميته انسجام بخشي حوزه زنان و خانواده وزارت نيرو با تركيب نمايندگان امور زنان شركت هاي وابسته به صنعت آب و برق در استان هرمزگان فعاليت مي كند.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسيني انتشاردهنده: خليل تنيده

سرخط اخبار استان‌ها