دانشگاه های شیراز مسئول تحقیق درباره پارازیت ها شدند

شیراز- ایرنا- مشاور استاندار فارس گفت: دانشگاه های شیراز و علوم پزشكی شیراز مسئول تحقیق فوری درباره موضوع پارازیت ها شدند و بر این اساس، نتایج این بررسی ها به اطلاع مردم خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، دكتر سید آیت الله رزمجو شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح موضوع پارازیت ها در فضای مجازی افزود: هرچند موضوع پارازیت ها تنها خاص استان فارس نیست اما از آغاز طرح این بحث در شبكه های اجتماعی، موضوع در دستور كار بررسی شورای تامین استان قرار گرفت.
وی اظهار كرد: در ادامه پیگیری ها، این موضوع شنبه در جلسه ای با حضور استادان برجسته بخش های فیزیك و دانشكده علوم دانشگاه شیراز و متخصصان صاحب نظر دانشگاه علوم پزشكی شیراز در استانداری فارس بررسی شد.
مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس گفت: در این جلسه كه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس برگزار شد، مقرر شد كه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تجهیزات مورد نیاز را در اختیار تیم های تحقیق دانشگاه های شیراز و علوم پزشكی شیراز قرار دهد و در صورت نیاز، از تجهیزات سازمان انرژی اتمی برای تكمیل تحقیقات بهره گرفته شود.
رزمجو گفت: متخصصان دانشگاه شیراز درباره میزان پراكنش امواج در فضای شهر شیراز و دانشگاه علوم پزشكی شیراز درباره تاثیر پارازیت بر سلامت مردم تحقیق خواهند كرد و نتایج این تحقیقات را در فاصله زمانی كوتاهی در اختیار مردم خواهند گذاشت.
مشاور استاندار فارس گفت: باید به 2 دانشگاه معتبر استان در سطح ملی و بین المللی اعتماد كرد تا متخصصان این دانشگاه ها، مطالعات میدانی را در ارتباط با پارازیت ها و در زمان های مختلف شبانه روز انجام دهند.
وی اظهار كرد: مردم باید در این زمینه آرامش خود را حفظ كنند و به محققان دانشگاهی اجازه دهند كه به دور از جانبداری و هیاهوی تبلیغاتی، نتایج بررسی های خود را در اختیار افكار عمومی قرا ردهند.
رزمجو گفت: اگر نتایج این تحقیقات مبنی بر این باشد كه نهادهایی دستگاه های ارسال پارازیت نصب كرده اند، صیانت از سلامت مردم در دستور كار معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس قرار گیرد.
وی ادامه داد: در جلسه روز شنبه با متخصصان دانشگاه های شیراز و علوم پزشكی شیراز، هیچ یك از متخصصان این دانشگاه ها درباره مضر بودن یا نبودن امواج پارازیت بر سلامتی مردم دیدگاه علمی ثابت شده ای نداشتند و البته تاكید داشتند كه امواج وسایلی مایكروویو، وای فایل و گوشی های تلفن همراه بر سلامتی افراد مضر هستند و در زمینه پارازیت ها باید تحقیق علمی صورت گیرد.
مشاور استاندار فارس گفت: استانداری فارس پیش از این سه نامه به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران ارسال كرده و پیگیری های مورد نیاز را داشته است و علت آن كه این پیگیری ها رسانه ای نشده بود، این بود كه می خواستیم بدون هیاهو و در فضای آرامش، پیگیری ها دنبال شود.
رزمجو با ابراز تاسف از قضاوت درباره عملكرد استانداری فارس در فضای مجازی، این موضوع را ناشی از كم اطلاعی از عزم استانداری و اقدام های صورت گرفته در موضوع پارازیت ها دانست و گفت: استاندار فارس در این استان به شجاعت و صداقت و اعتقاد به حاكمیت قانون شناخته شده است و در موضوع پارازیت ها نیز از حقوق مردم دفاع خواهد كرد.
وی با اشاره به ماده 33 منشور حقوق شهروندی گفت: در این منشور كه با همت دولت تدبیر و امید تدوین شده است، هرگونه پارازیت، فیلترینگ، كاهش سرعت یا قطعی شبكه ممنوع اعلام شده است و از این رو، این دولت و مقام های ارشد دولت در استان ها مصمم به اجرای این منشور و صیانت از حقوق مردم هستند.
چندی پیش پیام هایی مبنی بر اینكه امواج و پارازیت ها بر سلامت مردم شمال غرب شیراز اثر گذاشته و موجب افزایش سرطان ها و اختلال در كار تلفن های همراه شده است در فضای مجازی منتشر شد.
6122/ 2027
خبرنگار: سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی