تقدير آيت الله صافي گلپايگاني از نماينده مسلمان پارلمان ايالتي آمريكا

قم- ايرنا- دفتر آيت الله لطف الله صافي گلپايگاني از مراجع تقليد در نامه اي از اقدام خانم «ايلهان»، نماينده پارلمان ايالتي آمريكا كه مراسم تحليف را با قرآن مجيد به جا آورده بود، قدرداني كرد.

در اين نامه كه نسخه اي از آن روز شنبه در اختيار ايرنا قرار گرفت، خطاب به نماينده پارلمان ايالتي آمريكا، آمده است: با تقديم سلام و تبريك به جنابعالي كه از طرف مردم آمريكا به نمايندگي پارلمان ايالت مينه سوتا انتخاب شديد، مرجع عاليقدر آيت الله صافي گلپايگاني، از اقدام شايسته شما كه با قرآن كريم، مراسم تحليف را به جا آورديد، تقدير و تشكر نمود.
آيت الله صافي گلپايگاني در اين نامه افزوده است: تعظيم از قرآن كريم، نشانگر شعور بالاي شما و احترام به كتاب آسماني و آيات الهي است، براي همه مسلمانان افتخار است كه به دنيا اعلام كنند در سايه تعاليم عاليه قرآن كريم مي‌ توان به سعادت واقعي، صلح و آرامش و دنياي عاري از خشونت و ظلم و استبداد رسيد.
نامه حاكي است: اميد است كه نور هدايت قرآن در دل‌هاي شيفتگان به آيات الهي تابيده و همگان در پرتو آن، به كمال سعادت و نيك ‌بختي نائل شوند.
«ايلهان عمرو» بانوي 33 ساله سوماليايي - آمريكايي روز سه شنبه هفته گذشته در ساختمان پارلمان ايالت مينه سوتا حاضر شد و به عنوان نخستين بانوي مسلمان نماينده پارلمان ايالتي، در مراسم تحليف شركت نمود.
«ايلهان» در مراسم تحليف خود، براي انجام تحليف يك جلد كلام الله مجيد با خود به همراه برده بود و تحليف را با اين كتاب آسماني انجام داد.
ايلهان در سومالي به دنيا آمد و در همان دوران كودكي به همراه خانواده اش به آمريكا مهاجرت كردند و در بدو ورود به اين كشور، به مدت چهار سال در كمپ آوارگان كنيايي در آمريكا مستقر شدند و سپس اجازه سكونت در اين كشور را يافتند.
/2085/ 1175 تنظيم كننده: سميه حيدري ** انتشاردهنده: رضا عليمحمدي