۱۸ دی ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۴۸
کد خبر: 82377344
۰ نفر
پاكسازی بخشی از جاده كندوان

نوشهر - ایرنا - سرپرست اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان های چالوس و كلاردشت از برداشت یك هزار تن سنگ و خاك در جاده كندوان در عملیات پاكسازی این جاده خبر داد.

مهدی صفایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرایط آب و هوایی و بارش سنگین برف یكماه اخیر در مسیر جاده كندوان موجب ریزش و فرسایش ارتفاعات مشرف بر این جاده شده بود.
وی تصریح كرد: با تلاش راهداران راه وشهرسازی برای ایمن سازی جاده چالوس - كرج عملیات ریزش برداری و پاكسازی به مدت سه روز در این مسیر انجام شد.
صفایی خاطر نشان كرد: 20 كیلومتر از جاده كندوان حد فاصل سیاه بیشه تا كف هزار چم با بكار گیری ماشین راهداری از جمله لودر، گریدر و كمپرسی، سنگ، خاك و برف كنار جاده پاكسازی شد.
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای چالوس و كلاردشت افزود: در مرحله بعدی این عملیات ، از فردا (یكشنبه)، مسیر كندوان حدفاصل بین سیاه بیشه تا تونل كندوان به طول 15 كیلومتر پاكسازی خواهد شد.
سرپرست نمایندگی اداره كل حمل و نقل و پایانه های غرب مازندران پیش تر به خبرنگار ایرنا از شناسایی حدود 40 نقطه حادثه خیز دراین جاده سخت گذر كوهستانی چالوس - كرج خبرداده بود.
محمدرضا ابراهیمی ارمی ریزش كوه ، سنگ ریزه ، وجود پیچ های تند ، نبود حفاظ كنار جاده ، چراغ های روشنایی و كم عرض بودن جاده را از جمله نقاط حادثه خیز مسیر معرفی كرد.
جاده كندوان با قدمتی 80 ساله سالانه محل تردد میلیون ها نفر است كه در ایام تعطیل نیز شاهد ترافیك شدید با توجه به یكطرفه شدن مسیر است و حداقل 10 نفر در سال بر اثر ریزش كوه در این جاده جان خود را از دست می دهند.
حدود 80 كیلومتر از مسیر 160 كیلومتری جاده چاوس - كرج(كندوان) جزء حوزه استحفاظی مازندران و بقیه نیز مربوط به استان البرزاست كه بیش از 15 تونل كوچك و بزرگ و تعدادی نیز پل در طول مسیر دارد.
خبرنگار: سیدمحمد اكبرموسوی**انتشار دهنده:سید محسن حسن نیا
1295/ 1602/1899

سرخط اخبار اقتصاد