سرباز مظهر بصيرت و مدافع ولايت در كشور است

تهران - ايرنا - فرمانده مركز آموزش تكاوران و تفنگداران دريايي قمر بني هاشم(ع) نيروي دريايي ارتش گفت: سرباز، نماد شجاعت، شهامت ، مظهر بصيرت و مدافع ولايت در كشور است.

به گزارش روز شنبه ايرنا از نيروي دريايي ارتش، امير دريادار دوم علي رضا بياتي در جشنواره جوان سرباز با عنوان سرباز؛ مظهر بصيرت، مدافع ولايت و نماد مقاومت به تشريح نقش سربازان در ايجاد امنيت ملي در كشور پرداخت .
وي گفت: يكي از مؤلفه هاي تامين كننده امنيت ملي در هر كشوري قدرت نظامي است، قدرت نظامي بر پايه عوامل مختلفي از جمله نيروي انساني با ايمان و متعهد، تجهيزات و آموزش استوار است.
فرمانده مركز آموزش تكاوران و تفنگداران دريايي قمر بني هاشم(ع) نيروي دريايي ارتش ادامه داد: در ساختار نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران، بخش عمده نيروي انساني را سربازان وظيفه تشكيل مي دهند كه ميزان آمادگي و مهارت آنان بر قدرت نظامي و در نهايت بر امنيت ملي كشور بسيار اثر گذار است، پس دوران سربازي يكي از با ارزش ترين، حساس ترين و مفيدترين دوره زندگي يك فرد و جوان محسوب مي شود.
امير دريادار دوم بياتي با اشاره به جايگاه ممتاز سرباز در نظام جمهوري اسلامي به تبيين مفهوم اين واژه مقدس پرداخت و افزود: واژه سربازي از جمله واژگاني است كه از مفهوم عميق و با ارزشي برخوردار است به همين خاطر، سربازان از منزلت و جايگاه خاصي در جوامع برخوردارند.
وي توضيح داد: سرباز در دوران دفاع مقدس كه يكي از افتخار آميزترين حماسه پرشور را براي ميهن عزيزمان رقم زد، بي ترديد، قسمت اعظمي از دلاورمردي ها و ايثارگري هاي دفاع مقدس به همت و غيرت سربازان وظيفه صورت گرفت كه مخلصانه قدم در وادي دفاع و حراست از اين مرزو بوم گذاشتند و در كنار ديگر همرزمان خود صحنه هايي زيبا از رشادت و دليرمردي را خلق كردند.
امير دريادار دوم بياتي در ابراز اميدواري كرد كه با برگزاري اين جشنواره در سال هاي آتي فرصتي جهت شناسايي و استفاده بهينه از استعداد سرشار سربازان جوان براي اين مركز فراهم آيد.
حجت الاسلام جعفر صمدي، رئيس عقيدتي سياسي اين مركز نيز در اين جشنواره با عنوان كردن اين موضوع كه سربازي فريضه اي الهي است به بررسي وضعيت سربازان و پادگان هاي نظامي در دوران كنوني پرداخت.
صمدي افزود: امروزه با حاكميت اسلام و مكارم اخلاقي در پادگان ها ، سرباز ، «زينت كشور» و يار امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف، لقب گرفته است و با همت مردان پرورش يافته در مكتب حسيني و الهام از رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي، محيط پادگان ها به يك دانشگاه تربيت جوان مبدل شده است؛ دانشگاهي كه علاوه برتقويت توان بدني، تقويت بنيه اعتقادي و ديني و همچنين تقويت بعد سياسي را در دستور كار خود قرار داده است و همين امر باعث شده است خانواده ها با افتخار فرزندانشان را به پادگان ها جهت طي دوره مقدس سربازي گسيل كنند.
رئيس عقيدتي سياسي مركز آموزش تكاوران و تفنگداران دريايي قمر بني هاشم (ع) نداجا خاطر نشان كرد كه با برگزاري اينگونه برنامه ها جهت سربازان، سربازان به عنوان مظهر بصيرت، مدافع ولايت و نماد مقاومت تبلور بيشتري بيابند.
جشنواره جوان سرباز بعد از يك هفته برگزاري با انجام برنامه هاي متنوع ديني، فرهنگي و هنري و تقدير از سربازان نمونه در مركز آموزش تكاوران و تفنگداران دريايي قمر بني هاشم عليه السلام منجيل پايان يافت.
اجتمام(1)**7029**1776
دريافت كننده: فرهاد شرف پور ** انتشاردهنده: ليلا خطيب زاده