معاون مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي:دشمنان از وحدت مسلمانان هراس دارند

زاهدان - ايرنا - معاون امور ايران در مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي گفت: دشمنان از وحدت و انسجام ميان مسلمانان هراس دارند.

به گزارش ايرنا آيت الله سيدحامد علم الهدي روز جمعه در جشن فارغ التحصيلي 397 طلبه دختر و پسر اهل سنت در ايرانشهر با اشاره به تحولات منطقه و تلاش دشمنان در ايجاد اختلاف و فتنه ميان مسلمانان اظهار داشت: امت اسلام بايد در مقابل ترفندهاي دشمنان اسلام هوشيار و بيدار باشند.
وي گفت: اسلام دين اختلاف و درگيري نيست بلكه دين محبت، رافت و اخوت است.
وي از قرآن به عنوان كتاب راهنما و هدايت بشريت نام برد و گفت: عمل به فرمايشات قرآن كريم انسان را رستگار و در مقابل هر گونه فتنه بيمه مي كند.
معاون امور بين الملل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي نيز در اين نشست گفت: امروز رمز پيروزي مسلمانان در اتحاد و وحدت آنان است.
منوچهر متكي اظهار داشت: دشمنان اسلام به ويژه آمريكا و صهيونيست ها اسلام هراسي و اسلام ستيزي را در راس كار خود قرار داده اند و در 16 سال گذشته روساي جمهور آمريكا بر اين طبل كوبيده اند.
وي بيان كرد: علماي وهابي در عربستان سعودي بايد به افكار عمومي و مسلمانان پاسخ دهند كه آيا اين افرادي كه مسلمانان را در قفس آتش مي زنند بوي از انسانيت و اسلام برده اند.
متكي گفت: اهداف جريان هاي افراطي انعكاس تصوير خشن از اسلام است.
امام جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان نيز در اين مراسم با بيان اينكه اسلام دين اعتدال، محبت، برادري و اخوت است، گفت: در اسلام افراط، تكفير و خرافات وجود ندارد، اسلام فقط با ظالمان، متكبران و متجاوزان ستيز دارد.
مولوي عبدالحميد اسماعيل زهي اظهار داشت: همه مشكلاتي كه امروز دامن گير مسلمانان شده است زير سر آمريكا و صهيونيست هاست.
وي خطاب به مردم گفت: با توجه به اينكه اختلاف هاي قومي و مذهبي و فرقه اي در جهان اسلام زياد شده است بياييد همه زير پرچم اسلام جمع شويم و از اختلاف، درگيري و طايفه گري پرهيز كنيم.
مولوي اسماعيل زهي گفت: مردم بايد با توجه به وظيفه شرعي و اسلامي خود در مساله تامين امنيت، وارد عمل شوند و جلوي سرقت ها و قتل ها را بگيرند.
مراسم ختم بخاري و جشن فارغ التحصيلي 397 طلبه دختر و پسر اهل سنت ايرانشهر با حضور مسئولان كشوري و شماري از علماي شيعه و سني مناطق مختلف سيستان و بلوچستان و ديگر آحاد مردم امروز در عيدگاه اين شهرستان برگزار شد.
7314**1352
خبرنگار: محمد هادي **انتشاردهنده: نوشين مطلبي خواه