پدر فرشته نجات 7 عضو خانواده سردشتی از دست قاتل خاموش

مهاباد- ایرنا- رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت در آذربایجان غربی گفت: حضور به موقع پدر در خانه، هفت عضو خانواده اش را از گازگرفتگی و مرگ خاموش در این شهرستان نجات داد.

'سامان كتابچیان' روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شب گذشته اعضا این خانواده با علائم مسمومیت با گاز مونوكسید كربن توسط پدر خانواده به اورژانس بیمارستان مراجعه كردند.
به گفته وی پدر خانواده در بازگشت از محل كار با حالت تهوع و بی حالی اعضای خانواده روبرو شده و علاوه بر باز كردن در و پنجره ها، مصدومان را با خودروی شخصی به اورژانس رسانده است.
وی اظهار كرد: پزشكان و پرستاران اورژانس بیمارستان با مشاهده علائم گازگرفتگی و مسمومیت، مراقبت ها و اقدام های اولیه درمانی از قبیل اكسیژن رسانی، سرم تراپی و كنترل علائم حیاتی برای مصدومان را آغاز كرده اند و در حال حاضر وضع مصدومان در بخش اورژانس این بیمارستان رضایت بخش است.
كارشناس مسئول فوریت های پزشكی شهرستان سردشت نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: شهروندان در به كارگیری وسایل گرمایشی نكات ایمنی را رعایت كرده و از بروز حوادث جبران ناپذیر جلوگیری كنند.
'ریبین سوری' افزود: مردم در صورت مواجهه با فرد یا افرادی كه دچار گازگرفتگی شده اند، با حفظ خونسری و برقراری تماس با اورژانس115 تا زمان رسیدن تیم امدادی فرد یا افراد مصدوم را از فضای آلوده به فضای باز و آزاد انتقال دهند.
به گفته وی از جمله منابع تولیدكننده گاز منوكسید كربن می توان به اجاق گاز و شومینه، اگزوز اتومبیل، كباب پزهای ذغالی، فرهای آشپزخانه، منابع روشنایی گاز سوز، آبگرمكن ها و بخاری های نفتی اشاره كرد.
وی اظهار كرد: سردرد، سرگیجه، تهوع، استفراغ، خستگی، بیقراری، خواب آلودگی، تنگی نفس، خمیازه كشیدن بیش از حد، كاهش دید، مشكلات حافظه، مشكلات راه رفتن، توهم، كبودی دست و پا و دور لب ها، درد سینه و درد شكم از جمله علائم و نشانه های مسمومیت با مونوكسید كربن است.
مهمترین اخبار ایرنای كشور، آذربایجان غربی و مهاباد را به صورت لحظه به لحظه از كانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirna_newsmahabad@دریافت كنید.
7562/3093**انتشار دهنده: پیمان پاكزاد