دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع):شاهد افزایش اشتیاق ها به مذهب شیعه در جهان هستیم

تهران- ایرنا- دبیر كل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به استقبال جهانیان از دین مبین اسلام و مذهب تشیع گفت: در مقابل این اشتیاق ها، توطئه هایی بر ضد مذهب شیعه و شیعه گری وجود دارد كه سرآمد آنها انگلیس است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن اختری پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران ضمن تبریك سالروز ولادت امام حسن عسكری (ع) اظهار داشت: خداوند متعال حضرت امام عسكری (ع) را به یك امتیاز بزرگ مخصوص فرموده است.
وی گفت: فضیلتی بسیار عظیمی كه پروردگار به هیچ یك از بنده های خودش از انبیاء و اولیاء عطا نفرموده و آن دارا بودن فرزندی كه خداوند متعال به وسیله ایشان جهان را سرشار از عدل و داد خواهد كرد.
دبیر كل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در خصوص اهداف و خدمات مجمع جهانی اهل بیت (ع) نیز افزود: این مجمع 26 سال پیش بنیان گذاشته شده و هم اكنون نزدیك به یك ربع قرن از عمر تاسیسش می گذرد. تاسیس این مجمع در نخستین اجلاس 350 نفری كه با حضور شخصیت های بزرگ علمی، روحانیون، سیاستمداران و فرهیختگان فرهنگی و اجتماعی كشورهای های مختلف جهان همراه بود؛ پیشنهاد شد.
اختری یادآور شد: مجمع جهانی اهل بیت (ع) یك نهاد مستقل غیردولتی و با عضویت شخصیت های بزرگ جهانی بوده و هم اكنون 700 عضو از كشورهای مختلف در آن هستند. البته سیاست مجمع، افزایش اعضا نیست بلكه از هر كشوری به فراخور وجود پیروان اهل بیت (ع) افرادی انتخاب و عضو مجمع شده اند.
وی در ادامه با اشاره به استقبال جهانیان از دین مبین اسلام گفت: در مقابل این اشتیاق ها توطئه هایی بر ضد شیعه وجود دارد كه سرآمد آنها سیاست های استعمارگر پیر، انگلیس است. انگلیس مجموعه های ضد شیعه و اختلاف افكن را در كشورهای اسلامی ایجاد كرده كه مهمترین آنها وهابیت در عربستان و بهاییت در ایران بوده است.
دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: این جریان هم اكنون در دنیا در چند قالب و گروه علیه تشیع فعالیت می كنند و آمریكا و رژیم صهیونیستی مشوق آن ها هستند. امروز شاهد تشكیل گروه هایی همچون طالبان، القاعده، داعش هستیم كه دست پرورده آن ها و حامیان مالی شان همچون آل سعود و برخی از سردمداران كشورهای منطقه برای مقابله با تشیع هستند.
اختری اظهار كرد: آن چه كه در این شرایط وظیفه خود می دانیم این است كه پیروان اهل بیت هر چند سعی در اتحاد و وحدت مابین امت اسلامی و ایجاد روابط برادارانه دارند؛ اما از اساس مكتب خودشان نیز حمایت می كنند.
دبیر كل مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: این مجمع بر اساس پیروی از امام راحل و اندیشه های خردمندانه و رهنمودهای مقام معظم رهبری بر اساس وحدت و تعامل با تمامی مسلمانان و اخوت با همه فرقه های اسلامی در نشر معارف اهل بیت تلاش می كند.
وی افزود: هم اكنون بیش از 2 هزار عنوان كتاب به 57 زبان در این راستا ترجمه شده و در سراسر دنیا پخش شده است.
فراهنگ**9187**1429
خبرنگار: حمیدرضا بازگشا**انتشار:محسن طاهرزاده