فرماندار مهديشهر از خبرگزاري ايرنا استان سمنان بازديد كرد

سمنان- ايرنا- حسن ارگي فرماندار شهرستان مهديشهر، روز پنجشنبه از خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) مركز سمنان بازديد و در نشست خبري با خبرنگاران اين رسانه شركت كرد.

به گزارش ايرنا، حسن ارگي در نشست خبري در خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) مركز سمنان گفت: خبرگزاري ايرنا يك مجموعه رسانه اي قوي و فراگير است كه براي اطلاع رساني و خبر، جايگاه ويژه قائل است.
وي خاطرنشان كرد: خبرگزاري جمهوري اسلامي براي تمام رسانه ها، نشريات و منابع خبري ديگر، يك مرجع خبري صادق، سالم و پركار است.
ارگي تصريح كرد: خبرگزاري جمهوري اسلامي با پوشش تمام نقاط كشور، حتي پوشش مسايل و مشكلات نقاط روستايي، منبع خبري كامل براي دسترسي به اطلاعات و اخبار را به صورت فراگير فراهم كرده است و به عنوان يك نقطه اتكا در حوزه خبر براي رسانه ها و مسوولان محسوب مي شود.
وي بيان داشت : رسانه ها به عنوان پل ارتباطي بين مسوولان و مردم، در يك تعامل دو سويه براي ارتباط هرچه بيشتر اين دو بخش، براي رفع مشكلات كشور و توسعه، نقش‌آفرين هستند.
وي با اشاره به اين كه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بر پايه مردم سالاري ديني استوار است، گفت: به يقين، نظامي كه بر اين پايه استوار است، نمي تواند مردم را با خود بيگانه بداند و اطلاع رساني در چنين جامعه اي از اهميتي ويژه برخوردار است.
فرماندار مهديشهر افزود: رسانه ها به عنوان انتقال دهنده اطلاعات به مردم، نقشي بي بديل دارند كه نمي توان چنين نقشي را در جاي ديگري جستجو كرد.
ارگي با اشاره به اين كه در مباني و رويكرد نظام جمهوري اسلامي دانستن حق مردم است، يادآور شد: مردم در جايگاه ولي نعمتان، بايد از مسايل در بخش هاي مختلف دولتي و غيردولتي آگاه باشند.
وي بيان داشت: در سياست هاي ابلاغي رهبر معظم انقلاب در نظام اداري نيز يكي از بندهاي آن مبتني بر لزوم آگاهي مردم از اخبار، اطلاعات و حقوق شهروندي است كه تاكيد دولت تدبير و اميد نيز برهمين مساله استوار است.
وي با اشاره به بيانات امام خميني(ره) خطاب به مسوولان درباره اين كه هر آن چه انجام مي دهيد به مردم بگوييد، خاطرنشان كرد: رويكرد امام خميني (ره)، رهبر معظم انقلاب و دولت تدبير و اميد، تاكيد بر آگاهي مردم است، به عنوان حقي كه مردم نسبت به مسوولان دارند.
وي گفت: رسانه هاي داخلي مي توانند با انتشار اخبار صحيح و درست، از تحقق بسياري از اهداف بنگاه هاي شايعه پراكن و دشمنان كشور جلوگيري كنند.
فرماندار مهديشهر گفت: در چنين شرايط و جامعه اي، اگر بستر صحيح انتشار اخبار و اطلاع رساني مناسب وجود نداشته باشد، نااميدي جامعه را به دنبال خواهد داشت.
فرماندار مهديشهر در بازديد از خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) سمنان، ضمن آشنايي با وظايف، رسالت ها و امكانات رسانه اي اين خبرگزاري، با بخش هاي مختلف در اين رسانه آشنا شد و در نشست خبري با خبرنگاران ايرنا حضور يافت.
7344/6103
خبرنگار: اميرحسين كاشي منش ** انتشاردهنده: مصطفي دهقان