مسئولان برای رفع موانع و مشكلات كاركنان نیروی انتظامی گام بردارند

ارومیه - ایرنا - رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: باید نگاه و توجه به وضعیت نیروی انتظامی ویژه باشد و مسئولان برای رفع موانع و مشكلات كاركنان نیروی انتظامی گام بردارند.

حجت الاسلام شكرالله بهرامی روز چهارشنبه در همایش سراسری فرماندهان، رؤسای كلانتری‌ها و فرماندهان پاسگاه ‌های انتظامی آذربایجان غربی افزود: اقدام و عمل بهینه نیروی انتظامی با آسایش فكری ضامن امنیت كشور است.
وی اظهار كرد: امروز موقعیت ایران در تمام دنیا از لحاظ تامین امنیت بی نظیر است و جمهوری اسلامی در سایه نیروهای با ایمان و متعهد خود چنگ در گلوی استعمار انداخته است.
بهرامی اضافه كرد: مهمترین نوع امنیت، امنیت اجتماعی است و فرماندهان كلانتری ها و پاسگاه ها باید بر نیروهای خود نظارت كنند.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با تاكید بر لزوم هوشیاری نیروهای مسلح در كشور گفت: نباید با غفلت و غرور كاذب دشمن را دست كم گرفت و ضعیف شمرد چرا كه دشمن از كوچكترین مسائل درصدد سوء استفاده بر علیه كشور است.
وی ادامه داد: مردم ایران اسلامی با اتحاد و انسجام اجازه ندهند دشمنان نفاق و تخم اختلاف را در جامعه پخش كنند.

اعتقاد راسخ نیروهای مسلح عامل مهم امنیت ایران اسلامی است
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام‌ جمعه ارومیه نیز در این مراسم گفت: ایمان و اعتقاد راسخ نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی عامل مهم امنیت مثال ‌زدنی ایران اسلامی است كه باید این ایمان و اعتقاد روز به روز تقویت شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: نیروهای مسلح در مسیر تامین امنیت در كشور اسلامی ایران حركت می كنند و تنها نیروی مسلح جهان هستند كه از مقابل كتاب آسمانی قرآن رژه می‌روند.
وی اظهار كرد: نیروهای مسلح ایران تنها مستقر كنندگان كلمه الله و توحید و مكتب اسلام و ولایت در جهان هستند و اصل و اساس فعالیت نیروهای مسلح ایران تقوای الهی است.
قریشی اضافه كرد: جایگاه ماموران نیروی انتظامی در جامعه بسیار بالاست چراكه امنیت و آرامش مردم را در راستای رضایت الهی برقرار می‌كنند.
امام‌جمعه ارومیه گفت: نیروی انتظامی باید با اقتدار عمل كند و در كنار اقتدار عزت داشته باشد كه این عزت هنگامی به دست می‌آید كه بتواند اعتماد مردم را جلب كند.
وی ادامه داد: در جمهوری اسلامی ایران باید كاركنان نیروی انتظامی از ارزش‌های اسلامی دفاع و حدود الهی را رعایت كنند.
حجت الاسلام قریشی افزود: با توجه به گستردگی ارتباط نیروی انتظامی با آحاد مردم، سلامت این نیرو ضروری است.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به سفر هیاتی از استان در هفته گذشته به كشور عراق اضافه كرد: آذربایجان غربی مثل سایر استان‌ها ماموریت دارد برای مشاركت و جذب كمك‌های مردمی برای بازسازی و توسعه حرم‌های مقدس در كربلا، نجف، كاظمین، سامرا، حرم حضرت زینب (س) در سوریه اقدام كند و انتظار است كه همه مردم و مسئولان جهت توسعه این اماكن مقدس كمك كنند.
استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این همایش با بیان اینكه مشكلات كاركنان نیروی انتظامی استان باید برطرف شود، گفت: امنیت موجود ایران اسلامی نتیجه تلاش نیروهای مسلح است و باید قدردان تلاش آنها باشیم.
قربانعلی سعادت افزود: با مشاهده وضعیت ناامنی در كشورهای اطراف جمهوری اسلامی ایران بیش از گذشته قدر امنیت موجود در كشور را می دانیم.
وی اظهار كرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح باید نسبت به مشكلات كاركنان نیروی انتظامی اهتمام داشته و از سوی دیگر باید مسیری ارائه دهد كه تخلفی صورت نگیرد.
استاندار آذربایجان‌غربی با تاكید بر اینكه اصلاح امور با فكر آسوده امكان‌پذیر است، افزود: بی‌تردید انسانی كه ذهن درگیری داشته باشد در انجام امور محوله دچار مشكل می‌شود.
وی ادامه داد: البته نباید گمان كرد كه نیروی انتظامی انگیزه‌های مادی دارند بلكه آنها ایثارگر بوده و باید آسایش آنها نیز تامین شود.
سردار ناصر اصلانی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز در این همایش گفت: در 9 ماه امسال با كاهش 10 درصدی سرقت از لیست استان های اولویت دار در این حوزه خارج شده ایم.
وی اظهار كرد: در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد كاهش 9 درصدی سرقت به عنف و زورگیری و كاهش 70 درصدی سرقت مسلحانه در استان بودیم.
وی اضافه كرد: امسال شاهد افزایش هشت درصدی در كشف سرقت اتومبیل، افزایش 32 درصدی در كشف سرقت از مغازه، افزایش 14 درصدی كشف سرقت از منازل، افزایش 114 درصدی كشفیات مواد مخدر، افزایش 10 درصدی كشفیات مواد سوختی و افزایش 40 درصدی كشفیات مشروبات الكلی در استان نسبت به سال گذشته بودیم.
وی افزود: امسال جرایم شرارت در استان كاهش 43 درصدی داشته است.
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با بیان اینكه در 9 ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 18 هزارمورد مشاوره در مراكز و دفاتر مشاوره آرامش استان انجام داده ایم گفت: 85 درصد از پرونده های مشاوره منجر به صلح و سازش شده است.
در ادامه این همایش مسئولان حاضر از نمایشگاه دستاوردهای پلیس بازدید كردند.
8137/2093* 1200*خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: علی شریفی