۱۵ دی ۱۳۹۵،‏ ۱۵:۰۲
کد خبر: 82374369
۰ نفر
700 هزار فقره وام ازدواج در كشور پرداخت شد

ایلام - ایرنا - مدیر كل دفتر ازدواج و تعالی خانواده معاونت جوانان وزارت ورزش اظهار كرد: امسال بیش از 700 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در سراسر كشور به متقاضیان پرداخت شده است.

ناصر صبحی قرا ملكی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با همكاری بانك مركزی و بر اساس بخشنامه ابلاغی (مرداد ماه سال جاری) بانك های عامل كشور مكلف شدند تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را به مبلغ 100 میلیون ریال تامین و در اختیار جوانان قرار دهند.
به گفته وی، طی این توافق نامه با بانك مركزی، افرادی كه سنوات قبل متقاضی وام 30 میلیون ریالی بوده اند نیز می توانند از تسهیلات وام 100 میلیونی استفاده كنند.
مدیر كل دفتر ازدواج و تعالی خانواده معاونت جوانان وزارت ورزش یادآور شد: مقرر شد با 400 هزار متقاضی تسهیلات ازدواج كه از قبل برای دریافت تسهیلات ازدواج ثبت نام كرده بودند و پیش بینی پرداخت تسهیلات به 850 هزار نفر دیگر، سقف نهایی تعداد تهسیلات تا پایان سال جاری به یك میلیون و 250 هزار زوج برسد.
قرا ملكی تاكید كرد: با توجه به روند خوب پرداخت این تسهیلات توسط بانك مركزی (اوایل مرداد ماه تا كنون) بیش از 700 هزار نفر از متقاضیان تسهیلات ازوداج خود را دریافت كرده اند كه در این راستا تلاش می شود تا پایان سال جاری مابقی متقاضیان تسهیلات خود را دریافت كنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از راه اندازی دفتر مجمع ازدواج خیرین در استان ها تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: توسعه كمی و كیفی مراكز مشاوره پیش از ازدواج، آموزش های پیش از ازدواج و تعالی خانواده از دیگر اولویت ها مهم دفتر ازدواج و تعالی خانواده معاونت جوانان وزارت ورزش است.
مدیر كل دفتر ازدواج و تعالی خانواده معاونت جوانان وزارت ورزش اضافه كرد: ازدواج و تشكیل خانواده یكی از ضرورت‌های اساسی زندگی نرمال و بهنجار بوده و در این خصوص اقدام برای تشكیل خانواده جزو ضرورت های زندگی است.
قرا ملكی افزود: آگاهی كافی از ملاك ها برای انتخاب همسر، آگاهی از اهداف و كاركردهای ازدواج، آگاهی كافی از تفاوت‌ها و شباهت‌های زنان و مردان و آگاهی از آسیب شناسی ازدواج و خانواده برای داشتن یك زندگی موفق ضروری است.
وی بر رعایت اصول در امر ازدواج تاكید كرد و یادآور شد: تشریفات اصل این مقوله مهم (ازدواج) در زندگی را به حاشیه می برد كه در این زمینه مراكز مشاوره و سمن های فعال می توانند نقش مهمی را ایفا كنند.
قرا ملكی بر ازدواج به هنگام تاكید كرد و گفت: ازدواج به هنگام، صرفا مربوط به زمان خاصی نیست بلكه در خصوص داشتن آمادگی‌های لازم از بعد روانشناختی است.
مدیر كل دفتر ازدواج و تعالی خانواده معاونت جوانان وزارت ورزش امروز چهارشنبه به منظور شركت در نشست هم اندیشی با مدیران ورزش و جوانان شهرستان ها و دبیران سازمان های مردم نهاد جوانان حوزه ازدواج و خانواده ایلام به این استان سفر كرد.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی ** انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
/6034/3032

سرخط اخبار استان‌ها