شهریه دانشگاه پیام نور افزایش نمی یابد

شهركرد - ایرنا - معاون اداری، مالی وعمرانی دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه بدنبال مجوز برای تبدیل وضعیت 50 درصد از نیروهای قراردادی دانشگاه های پیام نور كشور است.

فیصل حسنی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این كه معاونت اداری، مالی دانشگاه هیچگونه مشكلی در چارت و پست سازمانی و ردیف بودجه ها برای تبدیل وضعیت نیروها ندارد، افزود: از 12 هزار كارمند دانشگاه های پیام نور، حدود 6 هزار نفر قراردادی مشغول به فعالیت هستند.
وی ادامه داد: مجوز تبدیل وضعیت یكهزار نفر از كاركنان قراردادی كه آزمون ادواری را پشت سر گذاشته اند، دریافت شده است.
وی اظهار كرد: بسیاری از كاركنان دانشگاه پیام نور نیز از طریق آزمون این دانشگاه بكارگیری شده اند كه معاونت اداری، مالی درصدد كسب مجوز سازمان برنامه ریزی كشور برای بهبود وضعیت استخدامی آنان است.
حسنی در زمینه تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی این دانشگاه نیز بیان كرد: چهار هزارعضو هیات علمی در دانشگاه های پیام نور مشغول به تدریس هستند كه 800 نفر از آنان دانشیار و استاد تمام و به صورت رسمی مشغول به فعالیت هستند.
وی ادامه داد: برای تبدیل وضعیت مابقی اعضای هیات علمی پیمانی باید با انجام فعالیت های پژوهشی، چاپ كتاب و مقالات و ارتقای رتبه علمی خود، دانشیار شده و یا با اخذ مدرك دكترا مشمول تبدیل وضعیت شوند.
معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور تصریح كرد: برای ارتقای رتبه علمی اعضای هیات علمی طی پنج سال گذشته 2 هزار میلیارد ریال اعتبار برای امر پژوهش دانشگاه های پیام نور هزینه شده است.
حسنی در ادامه از افزایش نیافتن شهریه دانشگاه پیام نور خبر داد و اظهار كرد: افزایش شهریه تنها درصورتی كه مصوب هیات امنای دانشگاه ها باشد افزایش می یابد كه میزان آن نیز از نرخ تورم بالاتر نخواهد بود.
وی افزود: در مقطع دكترا نیز شهریه افزایش نمی یابد و در مقطع كارشناسی ارشد نیز تا 2 سال آینده شاهد ثبات نرخ شهریه ها خواهیم بود.
وی تصریح كرد: در مقطع كارشناسی نیز در صورت افزایش شهریه، كمتر از نرخ تورم خواهد بود.
حسنی، رونمایی اخیر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از سیستم و تلویزیون تعاملی - رسانه دانشگاه پیام نور را از دیگر خدمات ارزنده این دانشگاه برشمرد و گفت: در این سیستم تمامی متقاضیانی كه توان حضور در كلاس را ندارند، می توانند با دریافت بسته های آموزشی از 200 عنوان محتوای آموزشی بهره مند شوند.
به گزارش ایرنا، تلویزیون تعاملی دانشگاه پیام نور با هدف ارائه محتوای درسی به دانشجویان و با شعار مدیریت زمان و محتوا، عدالت آموزشی و سهولت دسترسی در این دانشگاه راه اندازی شده است.
این رسانه تعاملی با همكاری دانشگاه پیام نور و صندوق رفاه دانشجویان راه اندازی شده و تولید محتوای تصویری برای دروس پرمخاطب ارائه كلیه رشته ها به صورت رسانه ای و برگزاری دوره های تخصصی از برنامه های این رسانه است.
** 100طرح عمرانی دهه فجر در دانشگاه های پیام نور بهره برداری می شود
معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور از بهره برداری یكصد طرح عمرانی همزمان با دهه فجر امسال در دانشگاه های پیام نور سراسر كشور خبر داد.
فیصل حسنی روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران در شهركرد اظهار كرد: احداث ساختمان های فرهنگی، مساجد، كتابخانه، آزمایشگاه، فناوری اطلاعات (آی تی) و سایت رایانه ای از جمله طرح های عمرانی قابل بهره برداری در دانشگاه های پیام نور است.
وی افزود: سال گذشته 110 طرح در دانشگاه های پیام نور كشور بهره برداری شد و امید است مابقی طرح های در دست اجرا نیز تا سال 96 بهره برداری شود.
حسنی در زمینه میزان اعتبار دانشگاه پیام نوركشور برای توسعه و تكمیل فضاهای فیزیكی و آموزشی بیان كرد: میزان اعتبار مورد نیاز برای كل طرح های این دانشگاه 2 هزار و 800 میلیارد ریال برآورد می شود كه یكهزار و 300 میلیارد ریال آن تخصیص داده شده است.
معاون اداری، مالی وعمرانی دانشگاه پیام نور در سفر به چهارمحال وبختیاری از اختصاص 23 میلیارد ریال اعتبار برای تكمیل طرح های دانشگاه پیام نور شهركرد خبر داد و افزود: 13 میلیارد ریال آن امسال و مابقی سال آینده تامین می شود.
حسنی همچنین افزود: دولت یازدهم برای تجهیز كارگاهی و آزمایشگاهی دانشگاه های پیام نور حدود 180میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است كه پنج میلیارد ریال آن به استان چهارمحال و بختیاری تخصیص داده می شود.
وی رتبه دانشگاه های این استان را در بین دیگر استان ها مطلوب عنوان و اظهار كرد: سرانه فضای آموزشی در دانشگاه های پیام نور چهارمحال وبختیاری حدود 2 برابر نرم كشوری و در حد چهار مترمربع است.
به گزارش ایرنا، هم اكنون 500 واحد و مركز پیام نور در كشور فعال است كه 11 واحد آن در چهارمحال و بختیاری استقرار یافته است.
خبرنگار:شكوفه سلیمانی**انتشاردهنده: جهانبخش صفری دهكردی
8125/6021