۱۴ دی ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۵۷
کد خبر: 82372613
۰ نفر
توزیع سالانه 130 میلیون جلد كتاب درسی در كشور

كرمان - ایرنا - معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: 130 میلیون نسخه كتاب درسی در قالب یك هزار و 150 عنوان سالانه در كشور تهیه و توزیع می شود.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش استان كرمان، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان كرمان افزود: تالیف كتاب های درسی كار دشوار و حساسی است.
وی اظهار كرد: تقویت تفكر و خلاقیت دانش آموزان در راستای حذف حافظه محوری در كتاب های درسی جدید مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینكه تا زمانی كنكور وجود دارد، تجاری سازی آموزشی وجود دارد گفت: قبولی دانش آموزان بر اساس حفظیات در كنكور و تبلیغ گسترده صدا و سیما برای شركت در كلاس های كنكور و كتاب های آن بزرگترین مشكلات پیش روی آموزش و پرورش در راستای ایجاد تحول است.
وی در پاسخ به سئوال امام جمعه كرمان در ارتباط با، نتایج تحول در آموزش و پرورش در سال های گذشته گفت: از آنجا كه تحول در آموزش و پرورش مورد توجه و تاكید رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و هست، رویكرد و فضای جدیدی را در آموزش و پرورش ایجاد كرده و با كمترین مقاومت مورد استقبال و توجه مسئولان آموزش و پرورش قرار گرفت.
حجت الاسلام محی الدین محمدیان افزود: از آنجا كه فرهنگیان، دانش آموزان، اولیا و مسئولان آموزش و پرورش نیز از روند فعالیت های آموزش و پرورش كشور احساس نارضایتی می كردند، تحول در آموزش و پرورش بر مبنای سند تحول بنیادین آغاز شد.
وی ادامه داد: تحول نیازمند لوازم و بستر های جدید است كه تنگناهای مالی و اقتصادی، تجهیزات، نیروی انسانی و عدم وجود بعضی از زیر ساخت ها مانع از تحقق صددرصدی اهداف تحول در آموزش و پرورش در سال های اخیر شده است.
حجت الاسلام محی الدین محمدیان با بیان اینكه معلم باید كتاب درسی جدید را بپذیرد و نسبت به آموزش آن متعهد باشد اضافه كرد :توانمندسازی معلمان متناسب با كتاب های درسی در راستای تحقق اهداف ضروری است.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینكه در جامعه كنونی تربیت و آموزش ركن های متعددی از قبیل خانواده، معلم، رسانه و تلویزیون دارند گفت: ناهماهنگی این ركن ها مانع از تحقق اهداف تربیتی و آموزشی بر اساس سند تحول بنیادین شده است.
معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در ابتدای سفر به كرمان با امام جمعه كرمان و نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفت و گو كرد.
خبرنگار: حامد سالاری ** انتشار دهنده: پروانه امانی
7420/1354

سرخط اخبار فرهنگ