بيشترين تخلفات بازاريان آستارا درج نكردن قيمت و گرانفروشي است

آستارا - ايرنا - رئيس اتاق اصناف آستارا گفت: درج نكردن قيمت، گرانفروشي و نداشتن پروانه كسب به ترتيب بيشترين تخلفات بازاريان را تشكيل مي دهد و امسال به اين خاطر 97 متخلف اقتصادي در اين شهرستان جريمه شده است.

عارف باباش پور شامگاه روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: در سال جاري دو هزار و 150 بار از واحدهاي مختلف صنفي به خصوص نانوايي هاي آستارا توسط ماموران اتاق اصناف اين شهرستان بازرسي شده است.
وي بيان كرد: اين بازرسي ها با هدف اعمال سياست تنظيم بازار، اصلاح نظام توزيع و نظارت بر واحدهاي توزيعي، توليدي و خدماتي انجام و براي 97 متخلف 109 ميليون و 500 هزار ريال جريمه صادر شده است.
وي ادامه داد: صادر نكردن صورتحساب و كم فروشي نيز از ديگر تخلفات متصديان واحدهاي صنفي در شهرستان آستارا محسوب مي شود.
باباش پور از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادي، مراتب را با تلفن 124 به اداره صنعت، معدن و تجارت و يا با شماره تلفن 01344819767 به واحد بازرسي اتاق اصناف اطلاع دهند.
آستارا با 86 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و با حدود پنج هزار واحد تجاري كه بيشتر آنها در بازارچه ساحلي اين شهرستان متمركز شده، همه ساله پذيراي ميليون ها گردشگر داخلي و خارجي است و يكي از 20 شهر گردشگرپذير كشور به شمار مي رود.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشار : نصراله ابراهيمي
7105 / 7124/6070