بيان كودكي پدران ، يادآوري عدم سختگيري فرزند در دوره كنوني است

تهران - ايرنا - نويسنده اثر 'وقتي بابام كوچك بود' درباره هدف و محتواي كتاب خود گفت: يادآوري دوران كودكي پدران ، به نوعي گوشزد اشتباهات اتفاق افتاده براي آنها و نيز عدم سختگيري نسبت به هيجانات كودكان امروز است.

علي احمدي روز دوشنبه در حاشيه مراسم رونمايي از كتاب 'وقتي بابام كوچك بود ' در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگي ايرنا ، با بيان اينكه اشتباه بد است ولي بدتر از آن تكرار اشتباه است ، افزود: كودكان با مطالعه اين كتاب به اين موضوع پي خواهند برد كه برخي وقت ها بزرگترها هم دچار اشتباه شده اند ولي نبايد اين اشتباهات را به پدران خود متذكر شند بلكه مي آموزد كه تحمل خود را افزايش دهند.
وي گفت: جلد سوم كتاب در دست چاپ است و جلد اول آن سال 89 روانه بازار شد و بيشتر داستانهاي آن كه واقعي است به نحوي نگارش شده كه بچه ها به عنوان مخاطبان اصلي اين اثر بتوانند به راحتي آن را مطالعه كنند.
نويسنده كتاب وقتي بابام كوچك بود افزود: تلاش شده اين كتاب به زبان ساده نوشته شود و بچه هاي سنين 10 تا 15 سال به راحتي كتاب را بخوانند .
وي گفت: اين كتاب چاپ موسسه ققنوس است و مقرر شده تمام عوايد فروش آن صرف كودكان سرطاني محك شود چرا كه كودكان سرطاني به جز تحمل درد زياد از هزينه بالايي براي درمان خود در رنج هستند و مي خواستم با اين حركت مقداري از مشكلات آنان را كاهش يابد و احساس تنهايي نكنند.
احمدي افزود: مطلع چنين كتابي را رفتار پدران با فرزندان آنان قرار دادم و از اين طريق مي خواستم به بزرگترها يادآوري كنم كه يك همچنين دوراني را نيز پشت سر گذاشته اند و نبايد به بچه ها سخت گرفت و در اين كتاب سعي شده بچه ها را با پدرها به نحوي نزديكتر كرده و زبان همديگر را بفهمند و از اين طريق قوام و دوام زندگي آنان حفظ شود.
احمدي با بيان اينكه تمام عوايد فروش كتاب بعدي آن كه 'شهرداران ولز' است را براي موسسه محك در نظر گرفته ، افزود: جلد سوم اين اثر كه تحت نظر انتشارات موج در حال چاپ است بزودي روانه بازار مي شود.
وي در خصوص اين كتاب توضيح داد ، ولز در جنوب غربي كشور انگلستان واقع شده و موضوع كتاب به بعد از جنگ جهاني دوم بازمي گردد كه تعدادي شهردار از سوي دولت بريتانيا به ولز اعزام مي شوند و اين شهرداران دستور دارند به هرنحوي شده مردم را چپاول كنند و از طرفي عواقب رفتارهاي بد شهرداران از كارهاي غير قانوني و غيراخلاقي كه انجام مي دهند در اين كتاب كه يك اثر غيراقتباسي و برداشت شخصي و تاليف نويسنده است را بيان مي كند.
علي احمدي افزود: در اين كتاب به رفتارهاي غير متعارف حاكمان تلنگري زده است.
بنابراين گزارش در اين مراسم كه در موسسه انتشارات ققنوس برگزار شد ، حدود 50 دانش آموز سوم متوسطه كه پيش از اين كتاب را مطالعه و براي بيان برداشت هاي خود به اين مراسم فراخوانده شده بودند به همراه برخي از عوامل تهيه كتاب حضور داشتند.
فراهنگ 1417 * 1823خبرنگارسيد مهدي حسيني * انتشار دهنده: طاهره نبي اللهي

سرخط اخبار فرهنگ