۱۲ دی ۱۳۹۵،‏ ۱۷:۲۲
کد خبر: 82370217
۰ نفر
انفجار بمب تايمري در ايتاليا يك مجروح گرفت

رم - ايرنا - يك مامور پليس بر اثر انفجار يك بمب تايمري در شهر فلورانس در شمال ايتاليا مجروح شد.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري رسمي ايتاليا (انسا)، در پي انفجار يك بمب تايمري در مقابل يك كتاب فروشي نزديك به محافل جنبش سياسي افراطي موسوم به 'كازاپوند' ، يك مامور پليس مجروح شد.
بر اساس اين گزارش، يك واحد گشتي پليس در شهر فلورانس در شمال ايتاليا، بامداد امروز ساعت 5:30 به وقت محلي، يك بسته مشكوك را در مقابل يك كتاب فروشي كه گفته مي شود نزديك به محافل جنبش افراطي كازاپوند است را كشف كرد و بلافاصله ماموران خنثي كننده بمب مداخله و سعي بر خنثي كردن اين بسته بمبي كردند.
در عمليات خنثي سازي بمب، يكي از ماموران بر اثر انفجار مجروح و به بيمارستان منتقل شد. اين مامور پليس كه تحت عمل جراحي قرار گرفته است، امكان دارد يك چشم خود را از دست بدهد، اين بمب با سيم به يك تايمر متصل بود. اكنون ماموران پليس علمي و ضد تروريسم در محل حضور پيدا كرده و در حال بررسي شرايط هستند.
پليس اعلام كرد كه اين بمب گذاري با توجه به نوع بمب و هدف آن، يقينا يك هويت سياسي دارد، هنوز كسي مسووليت اين بمب گذاري را بر عهده نگرفته است. كازاپوند يك جنبش سياسي افراطي ايتاليايي با گرايشات فاشيستي است كه نه راست گرا و نه چپ گرا محسوب مي شود. اين حزب در سال 2008 ميلادي به عنوان يك انجمن اجتماعي تشكيل شد.
اروپام**461 **1908

سرخط اخبار جهان