برگزاري كمپين غذاي سالم در مدارس آستارا

آستارا - ايرنا - به مناسبت روز بسيج ملي اصلاح الگوي مصرف، كمپين (1،2،3 غذاي سالم) با هدف ترويج خوراكي هاي مفيد در مدارس آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، مدير شبكه بهداشت و درمان آستارا روز يكشنبه در آئين برپايي سفره سلامت دانش آموزان در مدرسه دخترانه ابتدايي شاهد اين شهرستان، افزود: امسال از 29 آذر تا 14 دي ماه روزهاي بسيج ملي اصلاح الگوي مصرف با شعار 1،2،3 غذاي سالم نامگذاري شده است.
حسين احمدي اضافه كرد: از مهم ترين برنامه هاي اين هفته اجراي كمپين اصلاح الگوي مصرف در بين خانواده ها و دانش آموزان مدارس آستاراست و پيش بيني مي شود تا 14 دي ماه، حدود دو هزار دانش آموز در آن شركت كنند.
وي با اشاره به اينكه خانواده ها با حضور در شش مركز بهداشتي و 23 خانه بهداشت در اين كمپين مشاركت مي كنند، اظهار كرد: فرم كمپين اصلاح الگوي مصرف غذا با هدف آموزش تغذيه سالم بين خانواده ها و دانش آموزان توزيع مي شود و افراد با امضا كردن آن، در كمپين مشاركت مي كنند.
وي برپايي سفره سلامت در تعدادي از مدارس ابتدايي را از برنامه هاي روزهاي بسيج ملي اصلاح الگوي مصرف در آستارا عنوان كرد و گفت: هدف از برپايي اين سفره ها جلب توجه دانش آموزان به مصرف ميوه، سبزي و حذف نمك از سفره هاست.
احمدي ادامه داد: برنامه غذايي نامناسب از عوامل بروز بيماري هاي قلبي و عروقي است و بايد براي حفظ سلامت از گروه هاي غذايي متعادل و متنوع استفاده شود.
او با اشاره به اينكه ارتقاي سلامت جامعه از دغدغه هاي تلاشگران حوزه بهداشت و درمان است، افزود: با تغذيه سالم مي توان از 50 درصد بيماري هاي قلبي و عروقي، 30 تا 40 درصد سرطان ها و 80 درصد ديابت ها جلوگيري كرد.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و در همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و 14 هزار دانش آموز در 136 مدرسه دولتي و غير دولتي اين شهرستان تحصيل مي كنند.
خبرنگار: يوسف هدايتي**انتشار :نصراله ابراهيمي
7105 / 7124/6070