۱۱ دی ۱۳۹۵،‏ ۲۱:۰۰
کد خبر: 82369091
۰ نفر
مهلت ارسال آثار به جشنواره تيتر 10 تمديد شد

تهران - ايرنا - دبيرخانه دهمين جشنواره رسانه و نشريات دانشجويي مهلت ثبت‌نام و ارسال آثاربه جشنواره تيتر 10 را تا يكم اسفندماه سال جاري تمديد كرد.

به گزارش شنبه ايرنا از معاونت فرهنگي دانشجويي وزارت بهداشت و آموزش پزشكي با ادامه تمديد مهلت زمان شركت در جشنواره «تيتر10» و با توجه به سياست‌هاي دولت مبني بر حمايت از زبان‌هاي محلي، نشريات با زبان‌هاي محلي به عنوان يك رشته مستقل مي‌توانند در دهمين جشنواره سراسري رسانه و نشريات دانشجويي شركت كنند. نشريات شركت‌كننده در اين بخش علاوه بر ارزيابي براساس شاخص‌هاي متداول داوري، باشاخص‌هاي ديگري همچون وحدت‌گرايي و تأكيد بر هويت ملي و آداب و رسوم محلي، توسط كارشناس زبان مربوطه داوري مي‌شوند.
بر اين اساس تمامي نشرياتي كه به زبان محلي چاپ مي‌شوند مي‌توانند در دهمين جشنواره رسانه و نشريات دانشجويي و در بخش «نشريات برگزيده» شركت كنند.
دهمين دوره «جشنواره رسانه و نشريات دانشجويي دانشگاه‌هاي سراسر كشور» در سه بخش اصلي شامل «آثار برگزيده»، « نشريات برگزيده» و «فضاي مجازي» و همچنين دو بخش ويژه و نويسندگان برتر برگزار خواهد شد.
در ماده 101 منشور حقوق شهروندي كه چندي پيش توسط رياست جمهوري رونمايي شد حق يادگيري و استفاده و تدريس زبان و گويش محلي براي شهروندان مورد تاكيد قرار گرفته است.
فراهنگ ** 1355 **1823 دريافت كننده: علي اكبر قزوينيان * انتشار دهنده: طاهره نبي اللهي