۱۱ دی ۱۳۹۵،‏ ۱۹:۲۴
کد خبر: 82369008
۰ نفر
فرود اضطراری هواپیمای تابان در فرودگاه مهرآباد

تهران- ایرنا- یك فروند هواپیمای مسافربری شركت هواپیمایی تابان در فرودگاه مهرآباد فرود اضطراری كرد.

به گزارش ایرنا، پرواز شركت هواپیمایی تابان به شماره ۶۲۹۵ كه از تهران به شیراز با بوئینگ md به پرواز در آمد بعداز دقایقی در فرودگاه مهرآباد فرود اضطراری كرد.
یك شاهد عینی شامگاه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت كه آتش سوزی در موتور هواپیما را حوالی ساعت 19 كه در حال فرود در فرودگاه مهرآباد بود مشاهده كرده است.
وی گفت این آتش سوزی از شعاع چند كیلومتری فرودگاه مهرآباد رویت می شد.
سید جلال ملكی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز به خبرنگار ایرنا گفت: درخواست اعزام آتش نشانان به فرودگاه مهرآباد در ساعت 18:50 امشب به سامانه 125 اعلام و ماموران 3 تیم آتش نشانی به همراه خودرو فوماتیك به محل حادثه اعزام شد.
وی افزود: به هنگام ورود آتش نشانان به فرودگاه مهرآباد مسئولین این فرودگاه اعلام كردند كه این مشكل برطرف شده و نیازی به عملیات آتش نشانان نیست.
سازمان هواپیمایی كشوری اما با رد این خبر كه آتش‌سوزی در هواپیمای مسافربری مشاهده شده اعلام كرد كه همه مسافران پرواز هواپیمایی تابان به شماره 6295 از تهران به شیراز كه عصر امروز پس از برخاستن از باند فرودگاه مهرآباد در موتور دچار سانحه شد، در سلامت كامل به سر می برند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری به ایرنا گفت : نزدیك به 130 نفر از مسافران این پرواز به سلامت از هواپیما خارج شدند و هواپیمای جایگزین برای آنان در نظر گرفته می شود.
«رضا جعفرزاده» افزود: این هواپیما ساعت 18:30 از فرودگاه مهرآباد به سوی فرودگاه شهید دستغیب شیراز پرواز كرد كه 10 دقیقه بعد، به دلیل بروز سانحه به مبدا بازگشت.
به گفته جعفرزاده، بروز مشكل در موتور این هواپیما سبب بازگشت به فرودگاه بود.
هواپیمای شركت تابان یك فروند بویینگ ام.دی است.
خبرنگار: سید محمد جواد آل داود * انتشار : عباسعلی نقی یان
تهرام/7243 /1596