مطالعه پنج میدان نفت و گاز به قرارگاه خاتم الانبیا واگذار شد

تهران- ایرنا- شركت ملی نفت ایران با امضای تفاهمنامه ای مطالعه میدان‎ های آزادگان جنوبی، منصوری، آب‎تیمور و فرزاد ای(A) و بی(B) را به شركت تنكو (زیرمجموعه قرارگاه خاتم الانبیا) سپرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، این تفاهمنامه همكاری امروز (شنبه) میان «غلامرضا منوچهری» معاون توسعه و مهندسی مدیرعامل شركت ملی نفت ایران و «حسین شریف‎آبادی» رئیس هیات مدیره شركت تنكو و «حسن درگاهی» مدیرعامل شركت تنكو امضا شد.
شركت ملی نفت ایران پیش از این نخستین موافقت ‎نامه (HOA) همكاری را در قالب قراردادهای جدید نفتی با شركت نفت و گاز پرشیا امضا كرده بود و امروز نیز نخستین تفاهمنامه (MOU) همكاری با شركت‎های داخلی در مسیر اجرای الگوی جدید قراردادهای نفتی امضا شد.
به گزارش ایرنا، پس از اجرا شدن برجام (برنامه جامع اقدام مشترك) و لغو تحریم ها در دی ماه پارسال، شركت های نفتی بین المللی برای حضور در صنعت نفت ایران مذاكراتی را آغاز كرده اند كه در برخی موارد به امضای تفاهمنامه یا توافقنامه اصولی منجر شده است.
«غلامرضا منوچهری» معاون مدیرعامل شركت ملی نفت با بیان اینكه تاكنون 12 تفاهم نامه با شركت های خارجی در صنعت نفت امضا شده و بزودی 12 تفاهم نامه دیگر نفتی امضا می شود، گفت: هزینه و ریسك پایین تولید نفت و گاز دو مزیت ایران برای جذب سرمایه گذاران است.
اقتصام**2022** 2023** خبرنگار: میثم طاهری ** انتشاردهنده: لطیف نكوئی