دبير سي و پنجمين جشنواره تئاتر فجر: رويداد محوري  از مشكلات اساسي تئاتر كشور است

اهواز - ايرنا - دبيرسي و پنجمين جشنواره تئاتر فجر گفت: رويداد محوري از مشكلات اساسي تئاتر در كشور بشمار مي رود و جشنواره ها اگر به معناي تبادل نباشد به رويدادهاي موسمي تبديل خواهد شد.

به گزارش ايرنا ، سعيد اسدي جمعه شب در آيين افتتاح نخستين جشنواره استاني تئاتر فجر در اهواز اظهار كرد: در سال جاري خوزستان، بوشهر، فارس، يزد، مازندران، آذربايجان شرقي و خراسان رضوي به‌ عنوان ميزبانان جشنواره فجر استاني انتخاب شده اند و اين جشنواره در بازه زماني 10 تا 29 دي ماه برگزار مي شود.
وي افزود: در سال هاي گذشته جشنواره تئاتر فجر در يك استان بصورت متمركز برگزار شده و عصاره نمايش هاي استان ها و سراسر جهان در اين استان به نمايش گذاشته مي شد اما امسال با رويكرد متفاوتي به اين جشنواره نگاه شده است.
دبيرسي و پنجمين جشنواره تئاتر فجر ادامه داد: مفهوم جشنواره به معناي گردهمايي و تبادل احساسات و همدلي هنرمندان بوده و آن چه كه از اين هنرمندان به روي صحنه مي رود اجماعي از انديشه و خرد ورزي و آگاهاي اين قشر از جامعه است.
وي بيان كرد: تئاتر نبايد صرفا با هدف اجرا در يك شهر و تنها ويژه جشنواره توليد شود بلكه اجراي عمومي آن در طول سال مي تواند در جهت ارتقاي سطح كيفي و كمي آثار تاثيرگذار باشد.
اسدي تصريح كرد: خوزستان ظرفيت هاي بالايي در حوزه هاي هنري و بخصوص در تئاتر دارد و از مسئولان اين استان خواستاريم كه در جهت توسعه زيرساخت هاي مورد نياز و استمرار اجراي عمومي از هنرمندان خوزستاني حمايت بيشتري داشته باشند.
وي اظهار كرد: باتوجه به ظرفيت هاي موجود، تئاتر خوزستان اين قابليت را دارد كه به صورت تور در سراسر شهرها به اجرا گذاشته شود تا تمامي شهروندان بتوانند از توليدات هنري هنرمندان خوزستاني بهره مند شوند.
آيين افتتاحيه نخستين جشنواره استاني تئاتر فجر با حضور جمعي از مسئولان مركز هنرهاي نمايشي كشور، مسئولان استاني و هنرمندان تئاتر خوزستان شامگاه جمعه در تالار مهتاب اهواز برگزار شد.
همچنين در اين آيين از فراخوان نخستين كتاب ديجيتال نمايش هاي خوزستان نيز رونمايي شد.
7152/6064
شبد ** خبرنگار: محمدرضاخبازان ** انتشار دهندگان: محسن بهاروند - اسماعيل جهانبخش

سرخط اخبار فرهنگ