حضور افراد غير متخصص، معضل مجامع انتخاباتي فدراسيون هاي ورزشي

تهران- ايرنا- رييس فدراسيون دوچرخه سواري،حضور افراد غير متخصص در مجامع انتخاباتي فدراسيون هاي ورزشي به عنوان نامزد رياست را آفتي بزرگ دانست و گفت:اميدوارم وزارت ورزش براي برگزاري انتخابات آتي فدراسيون ها تدبيري بيانديشد تا بتوان از ورود برخي افراد غير متخصص جلوگيري كرد.

خسرو قمري روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ورزشي ايرنا درخصوص برگزاري انتخابات فدراسيون دوچرخه سواري و انتخابش به عنوان رئيس اين فدراسيون براي دومين دوره متوالي،گفت: متاسفانه امروزه عادت شده در برخي مجامع انتخاباتي حتي بالاي 20 نامزد ثبت نام مي كنند و اين باعث اتلاف انرژي در وزارت ورزش خواهد شد. اميدوارم با توجه به تدبير وزير ورزش و جوانان كميته ويژه اي براي ارزيابي صلاحيت نامزدها تشكيل شود.
رييس فدراسيون دوچرخه سواري خاطرنشان كرد: انتخابات ما با تمام خوبي ها و بدي هايش برگزار شد و بايد خوبي ها را كنار بگذاريم و از بدي ها درس بگيريم. افرادي كه به من راي دادند نبايد فكر كنند هميشه مورد حمايت خواهند بود و افرادي كه به من راي ندادند هم نبايد فكر كنند كه بركنار خواهند شد زيرا ما وظيفه داريم از تمام ظرفيت هاي فدراسيون دوچرخه سواري در راستاي پيشرفت آن بهره ببريم.
وي تاكيد كرد: گروهي 40 نفره را براي بررسي نقاط ضعف و قوت فدراسيون انتخاب خواهم كرد تا با استفاده از نظرات آنها بتوانيم پيشرفت بيشتري داشته باشيم. بايد اين افراد در ابتدا يك برنامه يكساله و كوتاه مدت براي فدراسيون آماده كنند و پس از آن برنامه بلند مدت فدراسيون را ارايه نمايند.
قمري اظهار كرد: تصميم دارم هر بخش از فدراسيون به كميته هاي تخصصي تقسيم شود تا كارها كاملا تخصصي پيگيري شود.
وي درمورد اينكه آيا در ميريت هاي فدراسيون شاهد تغيير خواهيم بود، تصريح كرد: با توجه به فاصله كمي كه تا پايان سال باقي مانده به طور قطع تغييري نخواهيم داشت و به فكر برگزاري مسابقات پيش روي و حضور موفق در مسابقاتي همچون قهرماني جاده، پيشكسوتان آسيا و مسابقات هند خواهيم بود.
رييس فدراسيون دوچرخه سواري با اشاره به اينكه مسابقات پيشكسوتان قهرماني آسيا با پيشنهاد ايران در تقويم كنفدراسيون آسيا قرار گرفته است، گفت: نخستين دوره اين رقابت ها در بحرين برگزار مي شود اما با توجه به اينكه ايران موسس آن است بايد حضوري قدرتمند داشته باشيم.
قمري در رابطه با برنامه هاي خود براي آينده دوچرخه سواري در دومين دوره رياستش بر اين فدراسيون،خاطرنشان كرد: بي ترديد در دوره جديد تفكرات جديدي را به فدراسيون تزريق خواهم كرد. از سال 67 در دوچرخه سواري حضور دارم و به خوبي با مشكلات اين رشته آشنا هستم.
قمري درمورد اصلي ترين برنامه هاي خود براي فدراسيون دوچرخه سواري، افزود: اصلي ترين برنامه من براي مجموعه دوچرخه سواري تزريق خون جديد به اين فدراسيون خواهد بود. فدراسيون ما در بخش هاي مختلف نياز به بازنگري دارد و در چهار سال گذشته به خوبي از نقاط ضعف و قوت آگاهي داريم.
رييس فدراسيون دوچرخه سواري با اشاره به قولي كه مي تواند به علاقه مندان اين رشته دهد، اظهار كرد: مهمترين قول من به ورزشكاران اين رشته، توجه به شايسته سالاري در دوچرخه سواري است.اطمينان مي دهم هركسي كه صلاحيت داشته باشد در اولويت ما خواهد بود و مانند چهارسال گذشته از ورزشكار سالاري دوري خواهيم كرد.
وي درخصوص جوانگرايي در تيم هاي ملي، گفت: تجربه يكي از ويژگي هاي مهم يك ورزشكار است كه براي ما از اهميت زيادي برخوردار است اما براي پوشيدن پيراهن تيم ملي در كنار تجربه به كارنامه ورزشكاران و شايسته سالاري نيز اهميت زيادي خواهيم داد.
قمري در پاسخ به اين سئوال كه آيا استفاده از افراد با تجربه باعث غفلت از جوانگرايي نخواهد شد، گفت: ما در هر رده سني بايد قدرتمند عمل كنيم تا ورزشكاران به محض ورود به سن بزرگسالي تجربه كافي هم كسب كرده باشند و قطعا نگاه به جوان شدن به پيكره تيم هاي ملي يكي از اولويت هاي ما خواهد بود. فكر مي كنم بزرگان ما در دوچرخه سواري نيز بايد به اين نتيجه برسند كه به سمت پيشكسوت شدن حركت كنند البته به طور قطع احترام آنها حفظ خواهد شد.
رئيس فدراسيون دوچرخه سواري درخصوص اينكه آيا در دور جديد هم در تيم هاي ملي همچنان با چايچي ادامه خواهد داد يا به سمت استفاده از مربيان خارجي مي رود، اظهار كرد: در رابطه با اين مساله حتما بايد به منابع مالي خود توجه كنيم. در كنار منابع مالي، چايچي يك چهره فني و اجرايي است كه بايد از پتانسيل او بيشتر استفاده شود.
ورزشي **9118** 1701
خبرنگار: سيد جواد بشيري* انتشار دهنده: حميد قديمي

سرخط اخبار ورزش