معاون سازمان ميراث فرهنگي:سفره ايراني در گردشگري غذا به جهانيان معرفي مي شود

آبادان - ايرنا - معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با تاكيد بر لزوم معرفي جاذبه هاي گردشگري كشور در سطح ملي و بين المللي گفت:سفره ايراني به عنوان عامل رونق 'گردشگري غذا ' به جهانيان معرفي مي شود.

به گزارش ايرنا، مرتضي رحماني موحد روز جمعه در بازديد از روند فعاليت ' جشنواره سفره ايراني، فرهنگ گردشگري در نمايشگاه بين المللي منطقه آزاد اروند' در جمع خبرنگاران رسانه ها گفت:اين جشنواره در آينده نزديك به صورت ملي برگزار مي شود.
وي ادامه داد: سالانه حدود 300 ميليارد دلار هزينه كرد گردشگران از غذا و نوشيدني است و اگر بتوانيم سفره ايراني را در سطح ملي و بين المللي معرفي كنيم، مي توانيم سهم خوبي از درآمدهاي اين صنعت در بخش گردشگري غذا داشته باشيم.
معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور با تشريح مزيت هاي رونق گردشگري غذا در كشور، اضافه كرد:وقتي يك فرد شمالي با تنوع غذايي در خوزستان آشنا شود يا بعكس، اين مهم سفر و رفت و آمد را رونق مي دهد.
رحماني موحد با بيان حضور همه اقشار جامعه اعم از پير و كودك و زن و مرد كنار هم و بر سر سفره افزود:وقتي جاذبه هاي غذايي مناطق مختلف بر روي سفره آمد همگي ضمن آشنايي با آن غذا از آن تناول مي كنند و اين سفره مي تواند تمامي گردشگران ما را از هر قشري دور خود جمع كند.
وي در ادامه سخنانش با باين برگزاري جشنواره 'سفره ايراني - فرهنگ گردشگري ' در استان هاي كشور، اضافه كرد: جشنواره برگزار شده در منطقه آزاد اروند، آخرين جشنواره سال جاري است كه طي اين هشت جشنواره 31 استان، ظرفيت هاي خود در زمينه سفره هاي مختلف و غذاهاي سنتي را به نمايش گذاشتند ضمن آنكه آشپزهاي مختلف در رقابت با يكديگر ظرفيت هاي غذا به عنوان جاذبه هاي گردشگري مناطق مختلف را معرفي و به مردم شناساندند.
اين مسئول در سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور تصريح كرد:هدفي كه اين سازمان براي ايجاد يك حركت، انگيزه و تلاش در جبهه فعالان سفره ايراني در برگزاري اين جشنواره ها داشت، محقق شد و با جشنواره هشتم كامل شد.
وي در خصوص بازديدش از بخشهاي مختلف جشنواره سفره ايراني، فرهنگ گردشگري در منطقه آزاد اروند آن را عالي توصيف كرد و اظهار كرد:تمامي شركت كنندگان پرقدرت به ميان آمدند و فضايي بسيار خوب و توام با نشاط را ايجاد كرده اند.
به گزارش ايرنا جشنواره منطقه اي سفره ايراني - فرهنگ گردشگري با حضور نمايندگان استان هاي ' خوزستان، بوشهر، هرمزگان و جزاير خليج فارس' از شامگاه چهارشنبه در محل نمايشگاه هاي بين المللي منطقه آزاد اروند آغاز به كار كرد.
نمايشگاه غذاهاي محلي و صنايع دستي مرتبط با غذا از هشتم تا دهم ديماه به مدت سه روز هر روز از ساعت 16تا 22 در مركز نمايشگاه هاي بين‌المللي منطقه آزاد اروند داير شد و برنامه هاي هنري و آييني آن نيز، هر شب از ساعت 20 تا 22 برگزار مي‌شود.
در كنار اين جشنواره سه مسابقه و هفت كارگاه آموزشي مانند برندسازي تجاري غذا، شيوه نگارش كتاب در حوزه ميراث فرهنگي و آشپزي محلي، گردشگري غذا، تاريخچه غذاهاي اصيل سنتي خوزستان برگزار مي‌شود.
در جشن هاي آييني اين برنامه، برنامه هاي موسيقي آييني استان هاي هرمزگان، بوشهر، جزاير هرمز و قشم و استان خوزستان اجرا شد.
اين جشنواره به همت اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان و حمايت معاونت فرهنگي سازمان منطقه آزاد اروند برگزار مي شود.
/10426125 خبرنگار:سيدبهادر حسيني ** انتشار دهنده: فاطمه نوري جهانگرد

سرخط اخبار فرهنگ