سردار اشتري: نيروي انتظامي به كمك دانشگاه ها نياز دارد

اصفهان - ايرنا - فرمانده نيروي انتظامي گفت: چشم انداز نيروي انتظامي در برنامه افق 1404، اين است كه به پليس اول منطقه تبديل شود و براي دسترسي به اين هدف به كمك مراكز علمي و دانشگاهي نياز دارد.

به گزارش ايرنا، سردار سرتيب حسين اشتري روز پنجشنبه در گردهمايي روساي دانشگاه ها با پليس استان اصفهان، دانش بنياني و دانش محوري را رويكرد نيروي انتظامي بيان كرد و افزود: كسب دانش، نياز پليس حرفه اي است.
وي گفت: كار تحقيق و پژوهش و ارتباط با مراكز علمي يكي از اقدام هاي خوب نيروي انتظامي در سال هاي اخير است.
فرمانده نيروي انتظامي، تقويت همكاري پليس با مراكز علمي و دانشگاهي را از رويكردهاي اصلي اين فرماندهي بيان كرد و افزود: در سال هاي اخير نيروي انتظامي توانسته است از نظرات اساتيد حوزه و دانشگاه در انجام ماموريت ها و عمليات خود بهره برداري كند.
وي مراكز علمي و دانشگاه ها را از مهمترين سرمايه هاي كشور دانست و با اشاره به نقش تاثيرگذار آنها در پيشرفت كشور گفت: مراكز علمي و دانشگاهي براي نيروي انتظامي از جايگاه خاصي برخوردارند.
سردار اشتري اضافه كرد: با افتخار اعلام مي كنيم كه موفقيت هاي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي در انجام ماموريت ها حاصل همكاري و تعامل اين نيرو با مراكز علمي و دانشگاهي كشور بوده است.
وي هدف از راه اندازي دفاتر تحقيقات كاربردي در فرماندهي انتظامي استان ها، معاونت ها و پليس هاي تخصصي را برقراري ارتباط با مراكز علمي، اساتيد دانشگاهي و نخبگان جامعه بيان كرد و افزود: ماموريت اصلي اين دفاتر، برآورده كردن نيازهاي نيروي انتظامي از طريق همكاري با مراكز علمي و دانشگاهي است.
فرمانده نيروي انتظامي به جايگاه علمي اين نيرو اشاره كرد و گفت: نيروي انتظامي در زمينه توليد مقاله، پايان نامه، ترجمه و تاليف كتاب و انتشار فصلنامه، فعاليت هاي قابل توجهي دارد.
وي با اشاره به تهيه پايان نامه هاي دانشجويي در دانشگاه هاي كشور گفت: پايان نامه هاي دانشجويي بايد كاربردي باشد و بتواند به نيروي انتظامي در انجام ماموريت هايش كمك كند.
سردار اشتري با اشاره به امنيت خوب در كشور گفت: امنيت نعمت بزرگي است كه به ياري خدا، كشور ما از آن برخوردار است.
وي افزود: براي حفظ و تامين امنيت كشور، نيروهاي زيادي در حال تلاشند تا مردم بدون هيچگونه نگراني، امنيت را با تمام وجود خود احساس كنند.
فرمانده نيروي انتظامي، اقتدار اين نيرو را مظهر حاكميت جمهوري اسلامي و اقتدار كشور دانست و گفت: البته اين اقتدار بايد همراه رافت، عدالت و مهرباني با مردم باشد و راهبرد نيروي انتظامي نيز بر همين اساس است.
سردار اشتري گفت: نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، امنيت را براي همه مردم با هر دين، مذهب و آيين كه طبق قانون شهروند كشور محسوب مي شوند، برقرار مي كند و در اين زمينه بين افراد و گروه ها تفاوت قائل نيست.
وي افزود: پليس با كساني كه از قانون تخلف كرده، به حقوق مردم تعرض و شهرها، روستاها و مرزها را ناامن كنند با اقتدار و در سريعترين زمان ممكن برخورد خواهد كرد.
فرمانده ناجا با بيان اينكه شمار خلافكاران نسبت به جمعيت كشور اندك است، گفت: بعنوان فرمانده نيروي انتظامي معتقدم كه پليس بايد با مردم از طريق عطوفت و مهرباني برخورد كند و حق توهين و بي احترامي به كسي را ندارد.
سردار اشتري، كاهش جرائم در كشور را اولويت اول نيروي انتظامي اعلام كرد و گفت: البته پليس در اين زمينه كمترين سهم را دارد و براي كاهش جرائم در كشور، دستگاه ها، وزارتخانه ها، مراكز علمي، رسانه ها و صدا و سيما بايد بصورت جدي تلاش كنند.
وي ارتقاي سطح آگاهي مردم را بهترين راهكار براي كاهش آسيب هاي اجتماعي و جرائم دانست و افزود: بعنوان نمونه با اقدام هاي آگاهي بخشي كه توسط پليس راهور، رسانه ها و صدا و سيما انجام شد امسال آمار تلفات جاني در جاده هاي كشور نسبت به مدت مشابه سال قبل يكهزار و 300 نفر كاهش يافت.
سردار اشتري ادامه داد: از اين الگو مي توانيم براي كاهش آسيب هاي اجتماعي و جرائم نيز استفاده كنيم و به يقين با انجام يك كار علمي در اين زمينه به نتايج خوبي دست خواهيم يافت.
سومين گردهمايي روساي دانشگاه ها با پليس استان اصفهان با حضور فرمانده نيروي انتظامي در سالن همايش هاي هتل مدرس اصفهان برگزار شد.
2093 / 6027 **خبرنگار: اصغر دواتگر**انتشار دهنده: انتشار: شكراللهي