حفظ حاكميت اسلامي در ايران نخستين مسئوليت روحانيون است

اراك - ايرنا - مسئول نمايندگي ولي فقيه در نيروي هوا فضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: حفظ حاكميت اسلامي در ايران نخستين مسئوليت روحانيون است كه بايد با جديت دنبال شود.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام صفر علي مرادي روز پنجشنبه در همايش طلايه داران بصيرت در اداره كل تبليغات اسلامي استان مركزي، افزود: حاكميت اسلامي ايران حاصل تلاش هاي علماي بزرگ اسلام در زمان غيبت كبري امام زمان(عج) است كه بايد تحت هر شرايطي حفظ و حراست شود.
وي ادامه داد: برخي افراد ناآگاه شكل گيري انقلاب اسلامي ايران را از سال 1342 مي دانند در صورتي كه علامه اميني در كتاب (شهداي راه فضيلت) خود نام 300 تن از علماي بعد از غيبت كبري(عج) را عنوان نموده اند كه براي تحقق حاكميت اسلامي به دست جباران زمان خود در زندان ها، شكنجه گاه ها و تبعيدگاه هاي مختلف به شهادت رسيدند.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در نيروي هوا فضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بيان كرد: بسياري از بزرگان و علماي دين مبين اسلام از زمان غيبت كبري امام زمان(عج) براي تسلط احكام و مباني اسلام تلاش كردند كه اين تلاش ها از ابتداي قرن بيستم شدت بيشتري به خود گرفت و در زمان امام خميني(ره) به بالاترين درجه خود رسيد.
وي اضافه كرد: امام راحل با سازماندهي نهضت انقلاب اسلامي از سال 1342 همه تلاش هاي علماي بزرگ اسلام را ارج نهادند و با صبر و استقامت وصف ناپذيري توانستند انقلاب اسلامي را به پيروزي رساند.
حجت الاسلام مرادي اضافه كرد: جامعه روحانيت ايران اسلامي با مطالعه اي سطحي از شرايط حوزه هاي علميه در پيش از پيروزي انقلاب اسلامي مي توانند به عظمت و جايگاه اين نهاد مقدس در زمان انقلاب اسلامي پي برده و خود را قدر دان زحمات بي دريغ امام راحل دانند.
وي بيان كرد: بيش از يك ميليارد مسلمان در نقاط مختلف جهان زندگي مي كنند اما، بسياري از اين افراد تحت سيطره مفتي هاي خود فروخته وهابيت هستند كه مباني دين اسلامي را به صورت ناقص درك كرده اند و فتواهايي بر اساس خواسته هاي دشمنان اسلام صادر مي كنند.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در نيروي هوا فضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بيان كرد: علماي بزرگ اسلامي با الهام از آيات الهي در قرآن كريم كه بيش از يك چهارم اين آيات در خصوص جهاد در راه خداوند است، تلاش كردند تا با مبارزه و مقابله با طاغوت زمان خود حاكميت اسلامي را در جوامع مختلف مسلط كنند اما، برخي از مفتي هاي خود فروخته فرق اسلامي هيچ رنگ و بويي از اين آيات الهي درك نكرده و بر اساس خواسته هاي دشمنان اسلام حركت مي كنند.
وي اضافه كرد: از آغاز قرن بيستم علماي بزرگي همچون علامه آخوند خراساني و سيد جمال الدين اسد آبادي با مبارزه بر طاغوتيان تلاش كردند تا احكام الهي را در جامعه جاري و ساري كنند اما، امام راحل با حمايت و پشتيباني مردم مومن و موحد ايران اسلامي اين تفكر چندصد ساله را به حاكميت تبديل كرد و امروز جامعه روحانيون و ديگر اقشار جامعه بايد قدردان اين موهبت الهي باشند.
حجت الاسلام مرادي افزود: دشمنان انقلاب اسلامي و ايده والاي امام راحل از واقعه 17 شهريور سال 1357 احساس خطر كردند و با سازماندهي گروه هاي مختلف در صدد براندازي نظام شاهنشاهي و حمايت از يك جرياني غير از انقلاب اسلمي در ايران بودند اما مردم با پشتيباني و جانفشاني از امام راحل توانستند انقلاب اسلامي را در ايران به پيروزي رسانده و توطئه هاي دشمنان را خنثي كنند.
وي با بيان اينكه سازماندهي جنگ تحميلي يكي از ابزارهاي دشمن براي براندازي نظام اسلامي بود، افزود: مردم ولايتمدار ايران اسلام در قالب نيروهاي مسلح و بسيج توانستند دشمني كه بيش از يك هزار 200 كيلومتر از مرزهاي ايران اسلامي را درنوريده بود را از كشور بيرون كرده و اجازه دست درازي به خاك وطن را به آنان ندهند.
وي بيان كرد: دشمنان نظام اسلامي در جريان انتخابات سال 88 با هدف نفوذ وارد عمل شدند اما مردم ايران اسلامي در همه نقاط كشور در روز نهم دي ماه همه توطئه هاي آنها را نقش بر آب كردند.
وي اضافه كرد: ملت فهيم ايران اسلامي در تمام مراحل انقلاب اسلامي نشان داده اند كه حامي ولايت و ارزش هاي نظام اسلامي هستند و تا پاي جان از انقلاب اسلامي و مقام معظم رهبري حمايت مي كنند.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در نيروي هوا فضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامي افزود: بصيرت سرمايه بزرگي است كه مردم بايد در همه حال به ان مجهز باشند و در شرايط توطئه نرم دشمنان با هوشياري آن را نقش براب كنند
وي اضافه كرد: احياء سبك زندگي اسلامي يكي از خواسته هاي مقام معظم رهبري است كه در 35 راهبرد كلي مطرح شده است اما تاكنون اقدام شايسته اي در خصوص تحقق اين خواسته معظم له صورت نگرفته است، بنابراين روحانيون وظيفه دارند با الهام از آموزه هاي دين قرآن كريم و سيره اهل بيت(ع) نسبت به تحقق اين خواسته رهبر معظم انقلاب تلاش كنند.
3017/ 6013/خبرنگار: مصطفي مجللي***انتشار دهنده:مژگان حيدري