وزير اطلاعات:9 دي، تجلي حماسه مردم در دفاع از اسلام و عظمت قرآن بود

آبادان - ايرنا - وزير اطلاعات با گراميداشت حماسه نهم ديماه مردم ايران در سال 1388 از اين روز به عنوان تجلي حماسه آفريني مردم ايران در دفاع از اصل اسلام و عظمت قرآن ياد كرد.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام والمسلمين سيدمحمود علوي روز پنجشنبه در ششمين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم ويژه حراست‌هاي كل كشور در سينما نفت آبادان افزود: 9 ديماه روز به پا خاستن مردم انقلابي ايران در دفاع از ارزش ها و اصول انقلاب است.
وي اضافه كرد: مردم ايران بارها در دوران عمر با عزت نظام مقدس جمهوري اسلامي ثابت كرده اند كه وقتي صحبت از دفاع از اصول انقلاب به ميان مي آيد، به عرصه آمده و از نظام خود دفاع مي كنند.
حجت الاسلام علوي ادامه داد:مردم ايران وقتي ديدند كه قرآن مورد هتك حرمت قرار گرفته و حرمت عاشورا ،اهل بيت (ع)و اصل ولايت فقيه شكسته شده و مورد تعدي قرار گرفت همه دلخوري ها را كنار زده و زير پرچم ولايت از اصول و پايه هاي اسلام دفاع كردند.
وزير اطلاعات در بخش ديگري از سخنانش از قرآن كريم به عنوان كتاب زندگي ياد كرد و گفت:قرآن كريم، كتاب درسي دانشگاهي است كه معلم آن، خداوند بزرگوار است.
حجت الاسلام علوي در بخش ديگري از سخنانش با تاكيد بر لزوم عمل به دستورات قرآني از سوي افرادي كه خود قاري قرآن هستند افزود: پيوند با قرآن و تمسك به اهل بيت (ع) بيمه كننده مردم به ويژه سازمان هاي اطلاعاتي و امنيتي در برابر تهديدهاست.
به گزارش ايرنا برترين هاي ششمين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم ويژه حراست‌هاي كل كشور، روز پنجشنبه در دو بخش آقايان و بانوان معرفي و تجليل شدند.
اين مسابقات با حضور 128 شركت‌كننده در رشته‌هاي قرائت، حفظ قرآن، ترتيل، ابتهال و تواشيح همراه بود كه راه‌يافتگان به اين مرحله از سراسر كشور در آن حضور دارند.
967 شركت كننده در اين مسابقات قرآني شركت داشته كه 839 نفر از آنها در بخش كتبي و به صورت برخط در اين مسابقات در روزهاي 4 و 5 دي شركت كردند.
ششمين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم ويژه حراست هاي كل كشور از روز چهارشنبه در دانشگاه علوم و فنون دريايي خرمشهر آغاز شد.
7104/6125/6064
خبرنگار: مسعود گادار *** انتشار دهنده: محسن بهاروند