پژوهشگران و طرح های پژوهشی برتر دانشگاه صنعتی شریف تجلیل شدند

تهران-ایرنا- پژوهشگران، طرح ها و واحد های پژوهشی برتر دانشگاه صنعتی شریف روز سه شنبه با حضور معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم و رئیس دانشگاه صنعتی شریف با اهدای تندیس و لوح تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، در این مراسم از پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی شریف به مناسبت هفته پژوهش با حضور وحید احمدی معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم و دكتر محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در 12 بخش تجلیل شد.
از دكتر مسعود تجریشی و مهندس مجید دهبیدی پور به پاس خدمات ارزنده و ماندگار از توسعه پژوهش و فناوری در دانشگاه با اهدای تندیس تقدیر ویژه انجام شد.
در بخش برگزیدگان حوزه فناوری و ارتباط با صنعت از دكتر علی منصور پزشك به عنوان پژوهشگر برگزیده، دكتر علی ملكی به عنوان پژوهشگر جوان برگزیده و از دكتر فرزاد تهامی به عنوان پژوهشگر برگزیده در حوزه توسعه فناوری تجلیل شد.
همچنین از مركز فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته، دفتر خدمات فناوری توسعه محصول صنعتی شریف و دفتر خدمات فناوری توسعه سامان های نوین انرژی ( توسان) شریف به لحاظ انجام حجم فعالیت های صنعتی تقدیر شد.
علاوه بر این، طرح پوشش های آبگریز نانو به عنوان طرح برگزیده برنامه تجاری سازی دانشجویی 'ترب'، موتور جستجوی هوشمند خرید به عنوان استارتاپ برگزیده شریف و نیز شركت مدیریت و مهندسی ایده انرژی نارین به عنوان واحد فناور برگزیده مركز رشد در بخش برگزیدگان مركز رشد فناوری های پیشرفته تقدیر شدند.
همچنین در بخش تقدیر از یك درصد برتر دانشمندان و نخبگان دانشگاه از دكتر حسام الدین ارفعی از دانشكده فیزیك، دكتر محمود فتوحی فیروز آباد از دانشگاه مهندسی برق و دكتر محسن اصغری از دانشكده مهندسی مكانیك با اهدای تندیس و لوح تجلیل شد.
در حوزه روابط بین الملل از دكتر محمد مهدی نایبی به عنوان پژوهشگر برگزیده در این حوزه و در بخش تالیف كتاب از دكتر شهریار كابلی و دكتر هاشم اورعی به عنوان مولف برگزیده دانشگاه در حوزه كتاب به زبان خارجی و دكتر سید تقی اخوان نیاكی به عنوان مولف برگزیده دانشگاه در حوزه كتاب فارسی تجلیل شد.
در بخش پژوهشگران و مولفین شایسته تقدیر، از دكتر محمد سعید سیف از دانشكده مهندسی مكانیك، دكتر محمدرضا سلطانی از دانشكده مهندسی هوافضا، دكتر حمیدرضا مداح حسینی از دانشكده مهندسی و علم مواد ، دكتر علی مدی از دانشكده مهندسی برق ، دكتر مسعود مفید از دانشكده مهندسی عمران و دكترمحمد رضا هرمزی نژاد از دانشكده شیمی به عنوان پژوهشگر شایسته تقدیر و از دكتر محمود حصاركی و دكتر مسعود نیلی به عنوان مولف شایسته تقدیر با اهدای تندیس و لوح تقدیر شد.
همچنین از دكتر محمد رضا اجتهادی به عنوان پژوهشگر برگزیده پر استناد دانشگاه و دكتر امیر شاملو و دكتر هادی پرستار به عنوان پژوهشگر برگزیده جوان دانشگاه تقدیر شد .
در بخش واحد پژوهشی برگزیده دانشگاه، پژوهشكده الكترونیك و در حوزه آزمایشگاه های پژوهشی برگزیده دانشگاه ، آزمایشگاه رباتیك اجتماعی و شناختی معرفی و با اهدای تندیس و لوح تقدیر شدند.
در بخش پژوهشگران برگزیده دانشكده ها از نظر عملكرد پژوهشی در سال 95، از 12 پژوهشگر تجلیل شد.
همچنین در این دوره از مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی شریف ، دومین جایزه پژوهشیاری جواد موفقیان به مجید حاجی حسینی از دانشكده مهندسی مكانیك همراه با تندیس و لوح تقدیر اعطا شد .
علمی **9340**1311**1440
خبرنگار:منیره ابراهیم زاده** انتشار: گلشن