عرضه «بچه‌هاي آسمان» و «آخرين آبادي» مجيد مجيدي در يك بسته

تهران - ايرنا - دو فيلم «آخرين آبادي» و «بچه‌هاي آسمان» آثار مجيد مجيدي كه در سال‌هاي 1372 و 1375 در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان توليد شده ‌است، عرضه شد.

به گزارش ايرنا از كانون پرورش فكري، اين مجموعه شامل دو دي ‌وي ‌دي است كه در فروشگاه‌هاي عرضه محصولات فرهنگي هنري كانون و ديگر مراكز فروشِ محصولات فرهنگي كشور با قيمت 120 هزار ريال عرضه شده است.
«بچه‌هاي آسمان» داستان برادر و خواهري با نام علي و زهرا است كه مشكل مالي دارند. كم كم شرايط سخت و سخت‌‌تر مي‌شود. علي و زهرا تصميم مي‌‌گيرند اين مشكل را خود بدون اطلاع والدينشان حل كنند.
«آخرين آبادي» نيز داستان يك مربي كتابخانه سيار كانون است كه بايد كتاب‌هايي را به دهكده‌اي در منطقه‌اش ببرد. در رسيدن به آخرين آبادي كه در منطقه‌اي مرتفع قرار دارد با موانع و مشكلات زيادي روبه‌رو مي‌شود.
كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان پيشتر نيز مجموعه آثار زنده‌ياد عباس كيارستمي و بهرام بيضايي را در قالب يك بسته روانه بازار محصولات فرهنگي هنري كشور كرده است.

** برگزيدگان مسابقه بين‌المللي نقاشي كودكان تهران معرفي مي‌شوند
برترين‌هاي هشتمين مسابقه و نمايشگاه دو سالانه بين‌المللي نقاشي كودكان و نوجوانان تهران با اهداي نشان‌هاي طلا، نقره و برنز تجليل مي‌شوند.
براساس اعلام اعلام كانون پرورش فكري، اين آيين روز چهارشنبه هشتم دي 1395 در سالن غدير مركز آفرينش‌هاي فرهنگي هنري كانون واقع خيابان حجاب تهران، برگزار و جايزه‌هاي كودكان ايراني به آنها اهدا مي‌شود.
جوايز برندگان خارجي نيز در اختيار نمايندگان سفارتخانه‌هاي آنها در تهران قرار مي‌گيرد.
از مجموع 542 جايزه، 99 نشان طلا، 132 نشان نقره، 78 نشان برنز و 234 ديپلم افتخار به كودكان و نوجوانان 4 تا 12 ساله ايراني و خارجي اهدا مي‌شود كه سهم بچه‌هاي ايراني با 25 طلا، 34 نقره، 20 برنز و 78 ديپلم افتخار از همه بيشتر است.
هشتمين مسابقه و نمايشگاه دو سالانه بين‌المللي نقاشي كودكان و نوجوانان با موضوع «آب» و «آزاد» و با هدف آشنايي كودكان و نوجوانان سراسر جهان با راه‌هاي صرفه‌جويي در مصرف آب و آشنايي با پيامدهاي ناشي از وقوع بحران آب، از سوي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان برگزار شده است.

** صورتك‌هاي نمايشي كتاب شد
همچنين در خبر ديگري از كانون پرورش فكري، «با مقوا صورتك‌هاي نمايشي بسازيم» اثر جديد جمال‌الدين اكرمي است كه مرور تاريخچه‌اي كوتاه از صورتك‌ها و شيوه ساخت آن‌ها را به كودكان و مربيان ياد مي‌دهد.
اين كتاب به مخاطبان خود كمك مي‌كند تا گام بلندي به سوي اجراي نمايش در خانه، مدرسه، مهد كودك و مراكز فرهنگي‌ هنري بردارند.
مولف كتاب «با مقوا صورتك‌هاي نمايشي بسازيم» پس از معرفي صورتك، به بيان تاريخچه‌اي از صورتك‌هاي آييني، تاريخچه‌ صورتك در ايران و بيان كاربرد صورتك در نمايش پرداخته است.
فصل دوم اين كتاب به تفصيل روش ساخت انواع صورتك با مقوا، پاكت كاغذي و جعبه‌هاي مقوايي را به خوانندگان آموخته است و در پايان مخاطبان مي‌توانند روش ساخت عروسك با خمير كاغذ را از چهره‌ دوستان و نزديكان بياموزند.
اين كتاب 64 صفحه‌اي همراه با الگويي براي طراحي كه پيوست آن شده به كتابفروشي‌هاي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان راه يافته است.
علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را كه مناسب گروه سني «ج و د» (10 تا 14 سال) است را با قيمت 95 هزار ريال خريداري كنند.
فراهنگ ** 1883 ** 1071 ** دريافت كننده: مريم جلوداران ** انتشار دهنده: اميد غياثوند

سرخط اخبار فرهنگ