شماره 300 مجله سروش كودكان منتشر شد

تهران- ایرنا- شماره 300 مجله سروش كودكان منتشر شد، این مجله، طبق سنوات گذشته همراه با سروش خردسالان از ابتدای دی ماه در كیوسك‌های مطبوعات عرضه می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از انتشارات سروش، از كودكی برای همه ما این تصویر كه روزی شخصیت گرافیكی‌های مجلات زنده شوند و با ما ارتباط برقرار كنند خیالی دست‌نیافتنی بود اما حالا با استفاده از تكنولوژی فرزندان ایران‌زمین می‌توانند نشریات سروش را ببینند، بخوانند، گوش كنند و با شخصیت‌های داستان‌های سروش ارتباط برقرار كنند.
حالا دیگر سروش یك نشریه كاغذی نیست بلكه یك كتاب صوتی و حتی تصویری و شنیداری است كه با استفاده از این تكنولوژی، خردسالانی كه توانایی خواندن ندارند نیز می‌توانند سروش را گوش كنند و با حضور تصاویر سه‌بعدی لذت ببرند.
یكی دیگر از قابلیت‌های این نرم‌افزار استفاده كودكان معلول با استفاده از حس جایگزین است، یعنی كودك نابینا سروش را می‌شنود و كودك ناشنوا از تصاویر سه‌بعدی، داستان‌ها و مطالب سروش استفاده می‌كند.
مجله سروش كودكان و سروش خردسالان را در اولین روز هر ماه از كیوسك‌های مطبوعاتی سراسر كشور تهیه كنید.

** انتشار چاپ پنجم كتاب شیوه كمانچه نوازی
به ‌دلیل استقبال مخاطبان كتاب «شیوه كمانچه‌نوازی» (دوره دو جلدی) نوشته مهدی آذرسینا بازنشر و به چاپ پنجم رسید و تا هفته پیش‌ رو مجددا وارد بازار نشر می شود.
كمانچه از سازهای زهی قدیمی ایران و در واقع نوع تكامل یافته رباب است. این ساز و صدای دل‌ انگیزش برای دوستداران موسیقی ایرانی شناخته ‌شده اما برای آموزش كمانچه‌نوازی به ‌طور عملی متنی تدوین نشده بود.
كتاب یادشده به‌ منظور برطرف كردن این نقص تالیف و توسط انتشارات سروش منتشر شده است.

** نگارش فیلمنامه كوتاه به چاپ نهم رسید
به ‌دلیل استقبال مخاطبان كتاب «نگارش فیلمنامه كوتاه» نوشته ویلیام اچ.فیلیپس ترجمه عباس اكبری بازنشر و به چاپ نهم رسید و تا هفته پیش‌رو مجددا وارد بازار نشر می‌ شود.
خواندن این كتاب تمرینی ا‌‌ست برای فیلم‌نامه‌نویسان تازه‌‌كار و كسانی كه می‌‌خواهند در پول و وقت صرفه‌‌جویی كنند، آنهایی كه قصد دارند فیلم‌نامه بلند بنویسند یا فیلم كوتاه حرفه‌‌ای بسازند.
این كتاب را نشر سروش منتشر كرده است.

** اختصاص ۲۵ میلیارد ریال برای تامین تجهیزات ضروری كتابخانه‌های سراسر كشور
به گزارش ایرنا از نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور، مدیركل توسعه كتابخانه‌ها و مشاركت‌های نهاد با اشاره به دستور دبیركل برای تأمین تجهیزات موردنیاز كتابخانه‌های عمومی كشور گفت: بنا بر مصوبات شورای معاونین نهاد و مصوبه كمیته بررسی، پیگیری مصوبات و رسیدگی به نیازهای ضروری استان‌ها در حوزه تجهیزات كتابخانه‌ای و با اولویت مناطق كمتر توسعه ‌یافته، در دستور كار اداره كل توسعه كتابخانه‌ها و مشاركت‌ها قرار گرفته است.
محمد ربیع احمدخانی افزود: بر این اساس ضمن نیازسنجی از استان‌ها با استفاده از بازدیدهای انجام شده توسط رؤسای ادارات شهرستان‌ها، نظرخواهی از استان‌ها درباره لیست نیازهای كتابخانه‌ها انجام و اعتبار اولیه تخصیص داده شد.
وی اضافه كرد: در جلسات متعددی كه با حضور مدیران كل كتابخانه‌های عمومی برگزار شد؛ برآورد و نیازسنجی دقیقی از كمبودها و كاستی‌های تجهیزات كتابخانه‌های عمومی سراسر كشور به عمل آمد كه حاصل آن، تدوین صورت‌جلسات تعیین بودجه و تأمین تجهیزات ضروری و ارسال آن به معاونت اداری و مالی نهاد بود.
مدیركل توسعه كتابخانه‌ها و مشاركت‌های نهاد گفت: در مرحله اول مبلغ ۲۵ میلیارد ریال به كتابخانه‌های عمومی نهادی سراسر كشور اختصاص داده شد.
وی ادامه داد: با توجه به بررسی و برآوردهای انجام‌شده، امیدواریم ضمن رفع مشكلات و كمبودهای كتابخانه‌های عمومی كشور در سال جاری، شاهد ارتقای كیفی كتابخانه‌ها و افزایش رضایتمندی هر چه بیشتر كتابداران و اعضای كتابخانه‌ها باشیم.

** «من مادر مصطفی» به چاپ هفتم رسید
موسسه فرهنگی هنری «رسول آفتاب» در آستانه پنجمین سالروز شهادت جوانترین دانشمند هسته ای، شهید مصطفی احمدی روشن و با ادای احترام به خانواده معزز شهید، كتاب «من مادر مصطفی» (پرفروش ترین كتاب شهدای هسته ای) را به چاپ هفتم رساند.
فراهنگ**1880**1027**دریافت كننده: پروین اروجی** انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

سرخط اخبار فرهنگ