۶ دی ۱۳۹۵،‏ ۲۲:۱۳
کد خبر: 82362571
۰ نفر
ولایتی: مسلمانان پناهگاهی جز ایران ندارند

مشهد- ایرنا- رئیس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز مسلمانان هیچ پناهگاهی جز ایران ندارند و وجود منحرفان و افراطیونی از قبیل داعش، النصره و القاعده دلیلی بر این مدعاست.

به گزارش ایرنا، علی اكبر ولایتی دوشنبه شب درهمایش 'راهكارهای تعامل حرم مطهر رضوی با فعالان فرهنگی بین المللی' درمشهد افزود: این منحرفین و افراطیون سعی كردند به بدترین نحو ممكن چهره اسلام را خدشه دار كرده و آن را دین متوحش معرفی كنند.
وی اظهار كرد : داعش تركیبی از بعثی های زمان صدام است، همان كسانی كه مرحوم آیت الله حكیم بر كمونیست بودن آنان فتوا داد زیرا بعثی ها، خدا، معنویت و ماوراء الطبیعه را قبول ندارند و كافرند.
وی گفت: بعثی ها هسته مركزی داعش را تشكیل می دهند و ابوبكر البغدادی جزو عناصر مهم و تاثیرگذار حزب بعث بود كه ادعا كرد خلیفه است.
ولایتی افزود : رسانه های غربی نیز شیپور شیطان هستند كه با نشان دادن تصاویری از سر بریدن افراد بیگناه توسط داعش، این گروه را به عنوان حكومت اسلامی معرفی كرده و اینگونه اسلام را برای دیگران تبیین می نمودند.
وی اظهار كرد: درحالی كه اسلام دین رافت و رحمت است، داعش به نام اسلام وحشیان عالم را به تصویر كشیده است.
وی گفت: كلینتون كه در دوره اول ریاست جمهوری اوباما، وزیر امور خارجه آمریكا بود در كتاب خاطراتش اعتراف كرده كه آنان داعش را بوجود آورده و باعث ایجاد ناامنی در جهان اسلام شدند.
ولایتی افزود: امروز آمریكایی ها و غربی ها مانند اژدهای هفت سر از هر طرف سربرآورده اند تا اسلام و مسلمانان را از بین ببرند و فقط مسلمانان هستند كه با كفر و نفاق به مبارزه برخاسته اند و گرنه مذهبیون یا اماكن مذهبی غربی مانند واتیكان تاكنون هیچ نقشی در برابر كفر ایفا نكرده اند.
وی اظهار كرد: پاپ، جز اینكه یكشنبه ها به كلیسا بیاید و توصیه كند، كار دیگری نمی تواند انجام دهد زیرا آنچنان آبروی معنویت در اروپا رفته و الحاد در حال ترویج است كه پاپ جرات حرف زدن ندارد.
وی گفت: كشورهای اسلامی از قاره آفریقا تا آسیا مردان بزرگی داشتند كه از بین رفتند و اكنون به جز ایران، دیگر كشورهای اسلامی دچار قحطی رجال و ناامنی شده اند و هیچ كشوری به جز ایران پایگاه امن برای اسلام و مدافع این دین نیست.
رئیس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: درهیچ كجای جهان اسلام مركزیتی برای پناه مسلمانان شیعه و سنی به جز مرقد مطهر حضرت امام رضا(ع) وجود ندارد و اكنون این آمادگی و ظرفیت در حرم مطهر رضوی وجود دارد كه آستان قدس رضوی به مركز اسلامی در جهان تبدیل شود.
وی افزود: حضور حضرت امام رضا(ع) در خراسان بركات بسیار به همراه داشته و باید یك دایره المعارف درباره نقش آن حضرت در ابعاد مختلف تهیه شود.
وی اظهار كرد: حضرت امام رضا(ع) اسلام را از شر ملحدین، شكاكین و پیروان فلسه یونان و سایر فلاسفه نجات دادند، موجب تحكیم وحدت بین مسلمین شدند و تشیع را در مسیر اصلی خود به جریان انداختند و بعد از شهادت آن حضرت نیز مرقد مطهرشان تاكنون منشا بركات بسیار برای امت مسلمان بوده است.
ولایتی گفت: امید همه مسلمانان جهان به ایران است و بركت این كشور نیز نشات گرفته از معنویت مضجع شریف ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است كه اسلام را از شرك، شك و انحراف نجات داد و تشیع را یكپارچه و اهل سنت و شیعه را به هم نزدیك كرد.
وی افزود: از همان ابتدای مهاجرت حضرت امام رضا (ع) از مدینه به مرو وجود آن حضرت موجب خیر و بركت بوده و به رغم اجبار مامون به حضور آن حضرت در خراسان، مرو به مركز بزرگ ارتباطات اسلامی در آن زمان تبدیل شد.
وی اظهار كرد: حضرت امام رضا (ع) در مرو یك حوزه علمیه ایجاد كردند كه به گفته مورخین نزدیك به چهارهزار نفر در این حوزه تربیت یافتند اما مامون وقتی اقبال مردم به حضور درحوزه علمیه را مشاهده كرد، حوزه را تعطیل نمود.
ولایتی ادامه داد: حضرت امام رضا(ع) وكلایی را تعیین و به عنوان نماینده خود برای تبلیغ اسلام صحیح و خنثی كردن انحرافاتی كه امویان و عباسیان در این دین ایجاد نموده بودند، به نواحی مختلف اعزام كرد.
وی گفت: وجود حضرت امام رضا (ع) موضع اتفاق نظر شیعه و سنی است و مضجع شریف ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) نیز مورد توجه علمای شیعه و سنی بوده و فقط به محل زیارت شیعیان اختصاص ندارد و علمای اهل سنت تمایل بسیار به زیارت حضرت امام رضا (ع) و اهل بیت (ع) دارند.
وی افزود: دلایل تاریخی بسیار وجود دارد كه نشان می دهد مرقد مطهر حضرت امام رضا (ع) مورد تكریم شیعه و سنی بوده و حضور آن حضرت موجب برچیده شدن فرقه های اسماعیلیه، زیدیه و یكپارچگی تشیع و گرایش مردم به شیعه اثنی عشری شده است.
7489 / 6053 / 1064خبرنگار: میترا عبداللهی ** تنظیم كننده: محمدحسین علی مقدم انتشاردهنده: فرشاد محسن زاده