معاون استاندارالبرز:رشدجمعیت شهر جدید هشتگرد 2برابرمیانگین كشوری است

كرج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز گفت كه هم اكنون شهر جدید هشتگرد با 4 درصد بیشترین رشد جمعیت در استان البرز و كشور را دارد.

به گزارش ایرنا، خسرو ارتقایی روز دوشنبه در نشست بررسی مسایل و مشكلات واحدهای مسكن مهر شهر جدید هشتگرد و دیگر مشكلات این شهر در شهرستان ساوجبلاغ، گفت: آمارها میزان رشد جمعیت كشور را 2 درصد نشان می دهد و این در حالی است كه این میزان در شهر جدید هشتگرد به 4 درصد می رسد و ضروری است با وجود بار اضافه و مشكلاتی كه به دلیل وجود مسكن مهر ایجاد شده، به این شهر اهتمام ویژه ای داشت.
وی تصریح كرد: با طرح مسائل در حوزه شهر كرج در خصوص مترو با شهردار كرج صحبت خواهیم كرد تا درباره تسریع در اجرای آن توافق كنیم.
ارتقایی در مورد بیمارستان در حال احداث شهر جدید هشتگرد هم وعده داد كه پیگیری لازم در خصوص انتقال اسناد و زمین از سوی شركت عمران صورت گیرد.
وی به پساب فاضلاب و استفاده گلخانه داران این شهر از آن اشاره كرد و گفت: وضعیت این آب باید تعیین شود و درصورت دارا بودن استانداردهای لازم، همه مكلف به آبیاری از این آب باشند.
معاون استاندار البرز همچنین گفت: مشكلات مربوط به مترو را در شورای ترافیك استان مطرح می كنیم تا شاهد بهره برداری از این پروژه در اوایل سال آینده باشیم.
فرماندار ساوجبلاغ نیز در این نشست با اشاره به فلسفه تاسیس واحدهای مسكن مهر، گفت: مسكن مهر كه اصل طرح آن بر مبنای درآمدن زمین از بورس و نزول قیمت آن برای ارزانی مسكن و خانه دار شدن قشر كم درآمد بود، اما در نحوه و سرعت اجرای آن بی حساب و كتاب بود و كارشناسی های غلط مشكلات عدیده ای را برای آن به همراه آورد.
ابوالقاسم پالیزگیر افزود: هم اكنون 21 هزار واحد مسكن مهر آماده است و برخی نیز به متقاضیان تحویل شده اما 8 هزار واحد به دلیل نبود امكانات لازم به متقاضیان تحویل نشده است.
فرماندار ساوجبلاغ گفت: 2هزار و500 خانوار واحد خود را در كاغذ تحویل گرفته اند، اما هنوز كلید دریافت نكرده اند و ملزم به پرداخت اقساط هستند.
پالیزگیر با اشاره به مشكلات ایجاد شده به واسطه مسكن مهر در این شهرستان، گفت: وجود این مشكلات انتقادات و اعتراضاتی را به همراه داشته و باید تصمیمات جدی اتخاذ شود چرا كه این تصمیمات راه گشا خواهد بود.
وی خاطرنشان كرد: سفر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و هیئت همراه برای اجرای مصوبه شورای تامین استان بود تا به سه موضوع مهم از جمله میزان پیشرفت شهر صنعتی ماموت، راه در حال احداث هشتگرد به طالقان و بررسی وضعیت مسائل و مشكلات مسكن مهر شهر جدید هشتگرد پرداخته شود.
وی درباره بیمارستان شهر جدید هشتگرد نیز گفت: این بیمارستان بعد از گذشت بیش از دو دهه شروع كار بالاخره با تدبیر دولت یازدهم در حال اتمام است و هم اكنون در حال انتقال سند به بخش خصوصی است و به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.
پالیزگیر با اشاره به تخصیص 5 میلیون متر مكعب آب سد طالقان در دولت تدبیر و امید به هشتگرد، گفت : عملیاتی شدن این موضوع نیاز به تصفیه خانه دارد كه آنهم زمان طولانی را نیاز دارد، ولی قرار شده در حال حاضر به صورت پكیج تا قبل از رسیدن فصل گرما این طرح اجرایی شود تا مردم بتوانند از این آب استفاده كنند.
1535/6155خبرنگار:حكیمه كشاورز**انتشار دهنده:داریوش غفاری